Rok kobiet dla krwiodawstwa

Karol Białkowski Karol Białkowski / RCKiK

publikacja 08.03.2017 14:23

Jedynie 30 proc. wszystkich Honorowych Dawców Krwi stanowią kobiety. We Wrocławiu chcą to zmienić.

Rok kobiet dla krwiodawstwa Każda kropla krwi jest na wagę złota. Do krwiodawstwa zachęcamy dziś nie tylko kobiety Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Stąd pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wyznaczyli sobie cel na rok 2017 - zwiększenie liczby pań zgłaszających się do oddawania krwi. Celem naszego Centrum na rok 2017 jest zwiększenie ilości Pań zgłaszających się do oddawania krwi.

Rok kobiet dla krwiodawstwa zainaugurowany został 7 marca podczas Kongresu Aktywnych Kobiet z powiatu wrocławskiego, a dziś, w Dniu Kobiet, każda Pani, która odda krew, otrzyma pluszową kropelkę krwi. Na następne miesiące przygotowano kolejne niespodzianki mające aktywizować kobiety donatorki.

Krew można oddawać codziennie w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża, w oddziałach terenowych w Legnicy, Lubinie, Głogowie oraz na akcjach wyjazdowych.

Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed donacją. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem.