Dla umocnienia małżonków

no

publikacja 26.03.2017 08:31

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w parafii pw. Trójcy Świętej na wrocławskich Krzykach odbył się dzień skupienia dla małżonków pod intrygującym tytułem "Czy może mąż oddalić swą żonę?".

Dla umocnienia małżonków Swoim świadectwem i doświadczeniami dzielili się Justyna i Mariusz Trębiccy no

Dzień ten był okazją do spotkania małżonków z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie i zaczerpnięcia inspiracji do pracy nad relacją mąż-żona. - Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 9 Mszą św., która była nieco inna od typowych, parafialnych - wspomina Ola Nykiel, jedna z inicjatorek, współwłaściciel katolickiego przedszkola i żłobka "Lupikowo". - Nasza placówka jest przestrzenią do tego, by zadbać nie tylko o wychowawczy aspekt podopiecznych. Bardzo zależy nam również na duchowej trosce o całe rodziny i ich aktywnym uczestnictwie w życiu parafii.

Procesja z darami, czytania mszalne i modlitwa wiernych przygotowały uczestniczące w wydarzeniu rodziny. To wszystko ułatwiło spotkanie z Chrystusem również podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. - Zawsze kiedy mam możliwość adorować Jezusa ramię w ramię z moim mężem, jestem bardzo szczęśliwa. To ogromna łaska, której mogliśmy doświadczyć dzięki opiece nad dziećmi, zorganizowanej w naszej placówce - dodaje.

Po adoracji przyszedł czas na panel dyskusyjny, który poprowadzili Justyna i Mariusz Trębiccy - małżeństwo z 25-letnim stażem małżeńskim. Inspirujący temat, otwartość prowadzących, świadectwo życia słowem Bożym było ciekawym doświadczeniem, otwierającym na dyskusję, skłaniającą do refleksji i wspólnej wymiany myśli.

W dniu skupienia wzięło udział kilkanaście małżeństw, które zostały ugoszczone kawą, herbatą i domowym ciastem. Jak zaznaczają organizatorzy, było to możliwe dzięki pomocy działającej przy parafii Wspólnoty Rodzin. - Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy na stałe zagoszczą w naszej parafii - mówi O. Nykiel. Pojawił się już pomysł na kolejny dzień skupienia - tym razem adwentowy.

Zobacz zdjęcia.