Masz pomysł na biznes? Zrealizuj go!

kb /inf. prasowa

publikacja 27.03.2017 13:05

Ruszyła druga edycja konkursu Wrocław Business Starter. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 7 kwietnia. Najlepsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości nawet 10 tys. zł.

Masz pomysł na biznes? Zrealizuj go! Konkurs to okazja nie tylko wygrania konkretnego, finansowego wsparcia dla swojego projektu, ale również skorzystania z wielu szkoleń, które pomogą w prowadzeniu własnego biznesu (zdjęcie poglądowe). Karol Białkowski /Foto Gość

Wrocław Business Starter (WBS) to lokalna edycja konkursu Poland Business Starter (PBS) i ma swój odpowiednik również w Krakowie. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do młodych, przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na siebie i chcą podjąć wyzwanie realizacji swoich biznesowych marzeń. Udział w WBS daje szansę na rozwój własnej firmy w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (AIP).

Kolejną wartością uczestnictwa w programie WBS jest także możliwość rozwoju swoich kompetencji, zdobycie doświadczenia i zaistnienie w świecie biznesu. Inicjatywa została zapoczątkowana przez AIP i firmę UBS. UBS jest instytucją finansową, która m.in. świadczy usługi przedsiębiorcom, odnoszącym znaczące sukcesy na całym świecie, a powodzenie poprzednich edycji pozwala wierzyć, że dzięki Poland Business Starter powstaną firmy, których losy potoczą się podobnie.

- Program powstał w ramach rozwijania naszej strategii CSR, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. Poland Business Starter przyciąga utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej pomocy nie boją się ryzykować i budować swoich planów biznesowych. Dzięki temu nasi beneficjenci przyczyniają się też do prężnego rozwoju miast, w których zamierzają działać - podsumowuje Michał Stępień, UBS Country Head Poland.

Konkurs WBS to kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa, dlatego też w ramach II etapu uczestnicy otrzymają pakiet szkoleniowy wraz z dodatkowymi warsztatami, prowadzonymi przez praktyków biznesowych, m.in. certyfikowanych trenerów, na co dzień pracowników UBS. Spośród pełnej oferty szkoleniowej uczestnicy będą mieli możliwość wyboru najbardziej przydatnych z ich punktu widzenia szkoleń, dostosowanych do ich faktycznych potrzeb. Osoby, które ukończą tę część otrzymają certyfikaty firmowane przez UBS i AIP Kraków.

- Zauważyliśmy, że na rynku nie ma takiego programu, który nie tylko daje możliwości finansowania najlepszych pomysłów, ale przez niemalże cały rok wspiera młodych ludzi w ich działaniach, począwszy od fazy zrodzenia się pomysłu, poprzez dawkę solidnej wiedzy, aż po możliwość przetestowania tej wiedzy w praktyce. Tak narodził się pomysł stworzenia konkursu, który w dalszym ciągu możemy kontynuować - mówi Sebastian Kolisz, Partner Zarządzający AIP.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz on-line, w którym należy umieścić m.in. dane osobowe, informacje o wykształceniu, profilu działalności firmy wraz z opisem pomysłu biznesowego. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej: www.wroclawbusinessstarter.pl. Pierwszy etap rekrutacji już trwa, a zgłoszenia przyjmowane są do 7 kwietnia.

Kolejny etap projektu to tzw. okres inkubacji, trwający 6 miesięcy, podczas którego 10 uczestników konkursu będzie miało możliwość zweryfikować i przetestować swój pomysł na biznes. W ramach programu preinkubacji w AIP Wrocław każda firma otrzyma: osobowość prawną, dzięki czemu nie będzie zmuszona płacić składek ZUS, obsługę księgową oraz prawną, dostęp do przestrzeni biurowej, mentoring oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i spotkaniach networkingowych, organizowanych przez AIP Wrocław.

Po okresie bezpłatnej inkubacji najlepsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości do 10 tys. zł. Wyboru zwycięzców dokona Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli AIP Wrocław oraz Mecenasa działań AIP Kraków, firmy UBS.

Więcej informacji o konkursie możemy uzyskać na stronie projektu www.wroclawbusinessstarter.pl.

Gość Niedzielny wspiera konkurs Wrocław Business Starter swoim medialnym patronatem.