Patron archidiecezji i Noce Kościołów

inf. pras. /ac

publikacja 20.06.2017 11:37

W uroczystość św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca, abp Józef Kupny będzie przewodniczył o 18. 30 Mszy św. w archikatedrze wrocławskiej. Tego samego dnia, a także następnego, o 20.30, odbędą się na Ostrowie Tumskim koncerty. To nie koniec propozycji.

Patron archidiecezji i Noce Kościołów Relikwiarz św. Jana Chrzciciela we wrocławskiej katedrze Karol Białkowski /Foto Gość

Po uroczystej Eucharystii 24 czerwca o 20.30 przed katedrą odbędzie się koncert symfoniczny dzieł Michała Lorenca dedykowanych św. Janowi Pawłowi II.

Muzyczne wydarzenie zaplanowano także nazajutrz. Podczas koncertu "Nieśmiertelni", który odbędzie się na scenie plenerowej przed katedrą 25 czerwca o 20.30, wystąpią: Darek Malejonek z Maleo Reggae Rockers, Muniek Staszczyk, Arkadio, Kinga Kielich, Kuba Podolski, Aleksandra Maciejewska. Koncert będzie połączony ze zbiórką w ramach akcji „Dar dla Aleppo”.

W ramach Nocy Kościołów czeka wiele innych propozycji. Od wtorku trwają spotkania z maronickim (katolickim) biskupem diecezji Latakia w Syrii – biskupem Antoine Chbeir (zobacz TUTAJ).

We wtorek 20 czerwca u karmelitów bosych przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o Duchu Świętym, o 19.00 Wincenty Łaszewski wygłosi konferencję w ramach Kursu Walki Duchowej, o 20.00 zaplanowano nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, o 21.00 możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego i Różaniec, od 21.30 do 24.00 czytanie tekstów św. Jana Pawła II o Eucharystii i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Wszystkie propozycje na www.nocekosciolow.pl