Czas start

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 22.06.2017 15:15

Od dziś można się zapisywać na 34. Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu.

Czas start Górskie wędrówki podczas Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu są głównym punktem programu. Krzysztof Zołoteńki

- Zapisać się można tylko przez naszą stronę internetową bialydunajec.org. Tam trzeba znaleźć odpowiednią zakładkę z formularzem. Trzeba zostawić swoje dane osobowe, które potrzebne są nam do ubezpieczenia NNW. Prosimy również o wpisanie nazwy swojej uczelni i informacji który raz dana osoba wybiera się z nami na obóz - mówi Kinga Sawicka, rzecznik prasowy wydarzenia.

Podkreśla, że Obóz Adaptacyjny w swym założeniu jest przede wszystkim dla studentów, którzy rozpoczną w październiku swoją przygodę z uczelnią wyższą. To oni mają pierwszeństwo. Drugą "uprzywilejowaną" grupą są ci, którzy nigdy w obozie w Białym Dunajcu jeszcze nie brali udziału. - W tym roku wprowadziliśmy pewną granicę. Najstarszymi uczestnikami mogą być osoby urodzone najpóźniej w 1991 r. Złomów nie zapraszamy - mówi ze śmiechem. Zastrzega jednak, że starsi studenci mogą przyjechała do Białego w odwiedziny.

Jest jeszcze grupa tych, którzy uczestniczyli w obozie i nie przekraczają limitu wieku. - Ci muszą być uważni przy zapisach. Niektóre duszpasterstwa pozwalają takim osobom na przyjazd, a inne nie.

Do dyspozycji studentów jest ok. 700 miejsc. - Mamy doświadczenie, że tyle osób przyjeżdża od lat. Zapisy będą trwały aż do ich wyczerpania - dodaje Kinga. Studenci będą rozlokowani w 15 góralskich pensjonatach zwanych "chatami", którymi będą opiekowały się poszczególne duszpasterstwa (w sumie jest ich 14 - 12 z Wrocławia i 2 z Opola).

Cena za dwutygodniowy wyjazd jest dość niska. Wynika to przede wszystkim z kończącego się najgorętszego okresu sezonu turystycznego. - Warunki nie są hotelowe. Wszystko, co się dzieje w chacie jest robione przez nas. Gotujemy, sprzątamy,palimy w piecu itd. Gazdowie zawsze pomogą, ale nie zrobią. Sporo więc można się nauczyć. Ważne jest to poczucie wspólnej odpowiedzialności za miejsce, ale też za współlokatorów - dodaje.

Organizatorzy przygotowują każdego roku bardzo ciekawy program. Zasadniczym założeniem jest jednak maksymalne wykorzystanie czasu na górskie wędrówki. Nie brakuje również innej aktywności sportowej, integracji i wydarzeń kulturalnych.

Tegoroczny, 34. Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu, odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 13 września. Gość Niedzielny tradycyjnie już objął wydarzenie swoim patronatem medialnym. Na naszej stronie internetowej w czasie trwania obozu będziemy publikować codzienne relacje. Już teraz serdecznie zapraszamy.