Początek końca

Alicja Szymczak

publikacja 15.07.2017 08:53

Siódmy dzień Salwatoriańskiego Forum Młodych to jednocześnie pierwszy dzień Święta Młodych. Spotkanie w Dobroszycach wkroczyło więc w swoją ostatnią fazę.

Początek końca Młodzież dała świadectwo, uczestnicząc w Drodze Światła. Szymon Stempkowski

Piątek był ostatnim dniem warsztatów. W czasie zajęć szlifowane były występy, które miały być zaprezentowane jako podsumowanie. Pierwsza grupa już przed obiadem zaprezentowała swoje umiejętności. Bębniarze, w solidnej liczbie, ustawili się wzdłuż hali namiotowej i zaprezentowali publiczności bardzo efektowne 4 utwory. Jedna z nich była śpiewana w języku suahili i można było odnieść wrażenie.

Tuż po posiłku wystąpili początkujący DJ-e. Występ uczestników debiutującego warsztatu były równie efektowne i prawdopodobnie te zajęcia w następnym roku również będą dostępne na forum.

Popołudnie było wyjątkowo muzyczne, a konkretnie - hip-hopowe. Po 15 przed „forumowiczami” wystąpił ks. Kuba Bartczak. Swoje świadectwo przeplatał piosenkami, którymi wielbił Boga i "rozbujał" całą zgromadzoną publiczność. Po jego występie swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy warsztatu „beatbox” i jak co roku zrobili bardzo dobre wrażenie.

Następnym punktem programu była Eucharystia. Słowo Boże wygłosił na niej ks. Przemysław, który niedługo po zakończeniu mszy musiał opuścić SFM. Czule pożegnany przez uczestników, księży, koordynatorów odjechał na kolejne rekolekcje. Tego samego dnia z forum pożegnał się również ks. Rafał Główczyński oraz część jego podopiecznych. Pozostali udali się na kolację.

Wieczorem, ulicami Dobroszyc, uczestnicy forum wzięli udział w nabożeństwie Drogi Światła. Pochód składał się z 15 stacji, na które rozważanie przygotował ks. Jerzy Morański. "Forumowicze" przeszli przez miejscowość w duchu radości i zadumy. Ostatnim akcentem był tego dnia spektakl teatralny opowiadający historię Jonasza.

Zobacz zdjęcia.