Wróćcie przemienieni

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 09.09.2017 13:20

W święcie młodzieży archidiecezji wrocławskiej "W górę serca" wziął udział abp Józef Kupny. Młodzież obiecała pasterzowi diecezji, że wróci do domu przemieniona.

Wróćcie przemienieni Abp Józef Kupny wręczył młodzieży puchar. To wyróżnienie dla młodzieży Dolnego Śląska za poszukiwanie Boga, przemianę duchową na świętej Górze Ślęży - śląskim taborze młodych. Karol Białkowski /Foto Gość

W spotkaniu wziął udział abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski dziękował na początku za obecność kapłanom i wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania. - Życzę wam dobrego spotkania z Bogiem - zwrócił się bezpośrednio do młodzieży.

Przypomniał, że Ślęża została nazwana Górą Tabor młodych.

- I macie z tej góry wrócić do waszych domów, do rówieśniczych środowisk przemienieni. Bo Góra Tabor jest górą przemienienia - wyjaśniał. - Jesteście wspaniali, ale nigdy nie jest tak, że nie może być lepiej. Obiecujecie, że wrócicie przemienieni? Jesteście nadzieją Kościoła.

Następnie dziękował za to, że młodym się chciało wziąć udział w spotkaniu. - Chciałbym, żebyście w swoim środowisku rówieśniczym dawali świadectwo swojej wiary, żebyście byli świadkami Jezusa Chrystusa. To jest zadanie. Nie ulegajcie tej poprawności politycznej, temu, że oczekuje się, że się nie przyznamy, że schowamy nasze krzyże, które nosimy. Nie! My wierzymy w Jezusa Chrystusa! Jesteśmy szczęśliwi i chcemy to szczęście nieść wszystkim!

Zobacz zdjęcia: