Dziewczyny przybywajcie!

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 20.09.2017 10:10

Siostry józefitki zapraszają w ostatni weekend września dziewczyny do udziału w święcie młodych w Polanicy Zdrój.

Dziewczyny przybywajcie! Podczas trzydniowego spotkania dziewczęta będą miały sporo czasu, by porozmawiać z siostrami i zintegrować się między sobą (zdjęcie poglądowe). Urszula Rogólska /Foto Gość

- Ta propozycja jest całkowicie nowa. Chciałybyśmy zaprosić młode kobiety do tego, by zastanowiły się nad swoim życiowym powołaniem, niekoniecznie zakonnym - mówi s. Brygida Zioło.

Trzydniowe spotkanie rozpocznie się 29 września o godz. 16. Po krótkiej integracji i kolacji rozpocznie się wieczór świadectw prowadzony przez wrocławską wspólnotę "Hellujah" i modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. - W tym czasie będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a na zakończenie dnia, o 21.00 zaplanowaliśmy Mszę św.

W sobotę przewidziano pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. - To nie jest długi odcinek, bo zaledwie 11 km. Na miejscu będziemy przeżywali Eucharystię. Na pielgrzymkę dojedzie więcej sióstr, bo główną intencją będzie modlitwa o powołania do naszego zgromadzenia.

W niedzielę przed południem uczestniczki wydarzenia będą mogły się spotkać z kobietami, które przyjadą do Polanicy ze swoimi rodzinami. - To są te osoby, które przed laty brały udział w organizowanych przez nas dniach skupienia. Wierzymy, że podzielą się z tymi młodymi dziewczynami swoimi przemyśleniami i wrażeniami - co im dało takie duszpasterstwo i kontakt z józefitkami.

Na zakończenie w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Polanicy odbędzie się koncert uwielbienia w wykonaniu zespołu N.O.E. Przewidziano również modlitwę uwielbienia i świadectwa sióstr. - Ta inicjatywa jest już otwarta dla wszystkich. Zapraszamy również panów - dodaje s. Brygida.

Do udziału w spotkaniu młodych w Polanicy Zdrój zaproszone są dziewczęta powyżej 15 roku życia. Chętne powinny zgłosić się do 25 września bezpośrednio do s. Brygidy dzwoniąc pod nr tel. 513648219.