Odwiedź bijące serce wrocławskiego sportu

mr, mj

publikacja 21.09.2017 10:45

Już od najbliższej niedzieli, 24 września, wszyscy chętni będą mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania wyjątkowej Izby Pamięci Wrocławskiego Sportu. Co to za miejsce?

Odwiedź bijące serce wrocławskiego sportu Izba stanie się miejscem spotkań Regionalnej Rady Olimpijskiej Archiwum MCS

Od godziny 18:00, kibice wybierający się na żużlowy mecz finałowy pomiędzy WTS Spartą Wrocław a Unią Leszno, mogą podziwiać zbiory zgromadzone w jednym z pomieszczeń pod wyremontowaną, zachodnią trybuną stadionu.

- Nasza Izba Pamięci to chyba pierwsze miejsce w Polsce, w którym można dowiedzieć się wiele o historii samego biegu maratońskiego, dziejach tej dyscypliny w stolicy Dolnego Śląska, jak i o wyjątkowym obiekcie, na terenie którego znajduje się ekspozycja - mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

Z jednej strony wystawa pokazuje, jak losy Stadionu Olimpijskiego w niezwykły sposób odzwierciedlają burzliwą historie Wrocławia, z drugiej, że to właśnie w tym miejscu „bije serce” sportu w mieście.

- Nasi goście zobaczą na własne oczy zarówno 35 lat Wrocławskiego Maratonu, jak i fragment czasowej ekspozycji, dotyczącej drużyn, które „mają swój dom” na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego: żużlowców Sparty, zawodników futbolu amerykańskiego – Panthers, graczy lacrosse – Kosynierów, czy aktualnych Mistrzyń Polski w koszykówce kobiet - Ślęzy - zapowiada W. Gęstwa.

W dni powszednie, między 12.00 a 13.00 Stadion Olimpijski mogą odwiedzać zarówno osoby prywatne, jak i zorganizowane grupy – w obu przypadkach za darmo. Wystarczy wcześniej umówić się, wysyłając e-mail pod adresem: stadion.olimpijski@mcs.wroc.pl lud dzwoniąc pod numer 571 351 049.

W programie przewidziano wizytę na trybunach, opowieść o historii obiektu oraz zwiedzanie Izby Pamięci Wrocławskiego Sportu. Na zaproszenie Dyrektora MCS Wrocław, Izba stanie się miejscem spotkań Regionalnej Rady Olimpijskiej. W przyszłości, we współpracy z Radą i środowiskiem sportowym, będą tam organizowane wystawy czasowe, spotkania i prelekcje dotyczące dziejów dolnośląskiej kultury fizycznej.