Koronka na ulicach

ac /inf. pras.

publikacja 24.09.2017 02:03

W 9. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny, ks. Michała Sopoćki, 28 września (czwartek) o 15.00 ludzie na całym świecie będą publicznie modlić się o Boże Miłosierdzie - także we wrocławskiej archidiecezji.

Koronka na ulicach Swój udział w akcji zgłosiło na razie ok. 300 polskich miast. Można dołączyć Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Udział w akcji we Wrocławiu zapowiadają m.in. członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej i Żywego Różańca. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia zapraszają na Plac Katedralny – przy kolumnie Chrystusa Króla – a także pod krzyż misyjny przed kościołem św. Augustyna przy ul. Sudeckiej.

Modlitwa będzie trwać również w parafii pw. NMP Bolesnej na Strachocinie - w trzech miejscach przy ulicy Strachocińskiej: przy przedszkolu na początku osiedla, przy kościele i przy szkole.

W godzinie Miłosierdzia Bożego w czwartek modlitwa odbędzie się również w Jelczu Laskowicach (parafia św. Maksymiliana Kolbego, pl. Jana Pawła II), Obornikach Śl. (rondo im. Aleksandry Natalii-Świat), w Smolcu (przy krzyżu obok kościoła parafialnego; zapraszają Wspólnota Podwyższenia Krzyża św. oraz Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci) oraz w Wołowie na Rynku.

Swój udział w akcji można zgłaszać poprzez stronę www.iskra.info.pl – tam znajduje się uzupełniany na bieżąco wykaz miejscowości, gdzie będzie trwać wspólna modlitwa.

Janusz Wolniak i Eugeniusz Kaźmierczak z Akcji Katolickiej zapraszają: „Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech na chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga w intencjach: 1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, poruszę serca, do których przemawiać będą”. (Dz. 1521); 2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów; 3. Za nasz kraj, nasze miasta, rodziny i nas samych.