W trosce o muzykę liturgiczną

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 04.11.2017 09:12

Trwają już zapisy na „2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne i rekolekcje”, które odbędą się od 1 do 3 grudnia przy klasztorze oo. franciszkanów przy ulicy Kruczej.

W trosce o muzykę liturgiczną Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji i warsztatów, ich uczestnicy dadzą koncert utworów, których nauczyli się podczas weekendowego spotkania. Dotychczasowe "2 w 1" odbywały się przy klasztorze oo. dominikanów. Karol Białkowski /Foto Gość

Propozycja skierowana jest do schól i chórów młodzieżowych, studenckich, parafialnych, a także kleryków, księży, sióstr zakonnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów.

W czasie warsztatów uczestnicy pod okiem profesjonalistów będą mogli rozszerzyć repertuar o nowe pieśni wielogłosowe i nowe aranżacje pieśni tradycyjnych, wzbogacić doświadczenie i umiejętności z zakresu emisji głosu, a także wysłuchać rekolekcji adwentowych.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Karola Boromeusza oraz koncert finałowy z udziałem chóru i orkiestry utworzonej przez uczestników warsztatów. Szczegóły na www.wlsw.pl.