Wygraj bilety i wyśpiewaj niepodległość

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 14.11.2017 13:28

Nadchodzi trzecia edycja koncertu "Rzeczpospolita Śpiewająca" - w niedzielę 19 listopada o 15.30 w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław. Ogłaszamy konkurs na bilety.

Wygraj bilety i wyśpiewaj niepodległość Koncert Rzeczpospolita Śpiewająca we Wrocławiu Karol Białkowski /Foto Gość

Wraz z Fundacją Młoda Rzeczpospolita zapraszamy do udziału w niezwykłym projekcie w niedzielę 19 listopada o 15.30 w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław przy Alei Karkonoskiej 10

Dlaczego do udziału? Jego uczestnicy nie będą bowiem tylko koncertową widownią, ale w drugiej części wydarzenia razem z artystami zaśpiewają tradycyjne patriotyczne pieśni żołnierskie i legionowe.

- To już taka nasza tradycja wspólnego muzycznego świętowania. Każdy otrzyma specjalny śpiewniczek, a melodie zaintonuje chór studencki Mathesianum z duszpasterstwa Maciejówka - mówi Bernadetta Kot, koordynator projektu.

W pierwszej części natomiast soliści-studenci wykonają piękne piosenki mówiące o naszym kraju, ale nie związane bezpośrednio z historią odzyskania niepodległości. Usłyszymy m.in. utwór „Być może” Anny German czy „Nim wstanie dzień” Edmunda Fettinga.

Wspólnym mianownikiem obu części będzie Polska. Nie zabraknie oryginalnej scenografii. Kierownictwo artystyczne objął ks. Bartłomiej Kot, duszpasterz „Maciejówki”, dlatego możemy liczyć na oryginalne współczesne aranżacje muzyczne.

Zabrzmi m.in. akordeon, fortepian, gitara. „Rzeczpospolita Śpiewająca” ma już swoją markę, podczas poprzednich edycji sala koncertowa zapełniała się do ostatniego miejsca. Już sprzedano wszystkie bilety, ale czytelnicy "Gościa" mają jeszcze szanse bo...

UWAGA! KONKURS!

Przygotowaliśmy dla naszych czytelników 3 podwójne bilety na koncert "Rzeczpospolita śpiewająca". Napiszcie na nasz adres mailowy wroclaw@gosc.pl, która piosenka o Polsce Was najbardziej porusza. W temacie maila wpiszcie: RZECZPOSPOLITA ŚPIEWAJĄCA. Spośród nadesłanych wiadomości wejściówkę otrzyma co trzecia osoba (trzecia, szósta i dziewiąta). Czekamy na wasze odpowiedzi. Do zwycięzców wyślemy zwrotnego maila z informacją.