Pomóż przed Wrocławską Wigilią

inf. pras. /ac

publikacja 21.12.2017 14:36

Jeśli nawet "przespałeś" prawie cały Adwent, masz jeszcze szansę zrobić coś dobrego przed Świętami.

Pomóż przed Wrocławską Wigilią Dla chętnych nie braknie pracy Caritas Archodiecezji Wrocławskiej

Masz już dość świątecznego zamieszania? A może w ogóle nie „czujesz” nadchodzących Świąt? Może odczuwasz głód pomagania i zrobienia czegoś dobrego? Niesiemy pomoc właśnie w takich sytuacjach! – zapewniają pracownicy Cartas.

Zapraszają chętnych do zaangażowania się w kilka zadań:

Piątek od 12.00 do 15.00 - pakowanie namiotów i ławek na Wrocławską Wigilię, od godziny 13.00 do 15.00 noszenie prezentów świątecznych dla dzieci;

Sobota - pomoc przy wydawaniu paczek dla dzieci o 10.00 w kościele pw. św. Piotra i Pawła.

O 11.00 rozdajemy paczki dla najuboższych w auli PWT, pl. Katedralny 1;

W niedzielę, w Wigilię Bożego Narodzenia, na pl. Solnym można pomóc przy rozkładaniu namiotów i miasteczka na Wrocławską Wigilię. Początek już o 6.00 rano. Caritas zaprasza też na 12.00, aby namioty i ławki poskładać.

Przypominamy, że po raz trzeci najubożsi i samotni wrocławianie zostaną 24 grudnia ugoszczeni na pl. Solnym. Miasto Wrocław, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej oraz AmRest zapraszają 1000 osób na Wrocławską Wigilię, która rozpocznie się o 10.00. Przygotowywanych jest tysiąc porcji pierogów i ryby po grecku, ponad 200 litrów świątecznego barszczu, kapusta z grochem i śledzik z bułką oraz słodkości od wrocławian.