Wrocławianie już zakwaterowani

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 28.12.2017 18:11

Pielgrzymi ze stolicy Dolnego Śląska dotarli do Bazylei wczesnym popołudniem. Czeka ich intensywny wieczór.

Wrocławianie już zakwaterowani Mimo wyczerpującej podróży humory uczestnikom ESM dopisują kl. MAteusz Smaza

Kleryk Mateusz Smaza udał się do Bazylei wraz z grupą z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na wrocławskim Gądowie. - Jechaliśmy z przygodami. Po drodze staliśmy kilkukrotnie w korkach na autostradzie - opowiada.

Jego grupa została zakwaterowana w samej Bazylei. - Mieszkamy na terenie parafii pw. św. Antoniego w przedszkolu. Przyjęto nas bardzo miło. Znają tu mnóstwo języków, bo wierni parafii są 20 różnych narodowości - zaznacza. - Do centrum też nie mamy daleko. Jedziemy 20 minut tramwajem.

Jakub Rajfur, który wyruszył w podróż DA "Wawrzyny", został zakwaterowany w Niemczech. To wcale nie oznacza, że do centrum, w które są głównym miejsce spotkań modlitewnych, ma daleko. - Mieszkam u rodziny w miejscowości Lörrach. Do Bazylei jedziemy 7 minut pociągiem - mówi.

Najmniej atrakcyjnym elementem Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię jest podróż. - Jechaliśmy do Bazylei ok. 10 godzin. Najwięcej czasu straciliśmy na granicy niemiecko-szwajcarskiej, ale od tego momentu mieliśmy eskortę Policji, tak jak inne autokary zmierzające na ESM - opowiada.

Już o godz. 19 rozpocznie się modlitwa oficjalnie inaugurująca Europejskie Spotkanie Młodych.

Zobacz zdjęcia