Mędrcy w Brodnie

mn

publikacja 07.01.2018 15:05

W tej małej miejscowości Orszak Trzech Króli odbył się już po raz trzeci.

Mędrcy w Brodnie Brodno to jedna z najmniejszych miejscowości orszakowych. Należy do parafii pw. św. Szczepana w Szczepanowie k .Środy Śląskiej. Mariusz Nowak

Tegoroczny Orszak rozpoczął się o godz 10 Mszą św. w kościele filialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Brodnie pod przewodnictwem ks. Janusza Gajewskiego. Po Eucharystii Trzej Królowie wraz z wiernymi udali się na poszukiwania nowo narodzonej Dzieciny. Po drodze napotkali pasterzy i aniołów którzy wskazali drogę, gdzie mają się udać, a także spotkali króla Heroda, który nakazał im zawrócić, twierdząc, że on jest Panem tego świata.

Nowo narodzone Dziecię wraz z Józefem i Maryją odnaleźli się w świetlicy wiejskiej. Tam uczestnicy orszaku oddali Mu hołd i złożyli dary.
 
Dla wszystkich obecnych na orszaku został przygotowany ciepły posiłek, a najmłodsi mieszkańcy Brodna rozpoczęli kolędowanie.
- W imieniu sołectwa Brodno dziękuję mieszkańcom za udział w orszaku i mam nadzieję, że ta tradycja w naszej małej miejscowości nie zaginie - mówił sołtys Mariusz Nowak.

Zdjęcia z Brodna.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00 na wroclaw.gosc.pl.