Coś więcej niż tylko pieluchy

Karol Białkowski Karol Białkowski /inf. pras.

publikacja 01.02.2018 13:57

Ruszyła druga edycja akcji "Nie bądź sknera, kup pampera - Wrocław". Inicjatywa potrwa do końca lutego. "Gość Wrocławski" objął ją swoim patronatem.

Coś więcej niż tylko pieluchy Artykuły zebrane w ubiegłym roku osiągnęły wartość około 65 tysięcy złotych. Dzięki pomocy wszystkich darczyńców Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska otrzymało materiały potrzebne do zaopatrzenia swoich podopiecznych na kilka kolejnych miesięcy. mat. prasowe

Uczestnicy projektu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław" pierwszej akcji podjęli się na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku. - Udało nam się otworzyć ponad 60 punktów zbiórki, z czego ponad 20 było ogólnodostępnych. Życzliwość mieszkańców Wrocławia spowodowała, że pozyskaliśmy niezbędne dla hospicjum produkty na niemal cały rok jego działalności, a dary obejmowały również sprzęt medyczny. Jesteśmy z tego dumni i wierzymy, że druga edycja również okaże się sukcesem - mówi Emilia Dziubak, inicjatorka akcji we Wrocławiu.

Czy podobnie będzie w tym roku? Tym razem artykuły pielęgnacyjne zbierane są dla podopiecznych dwóch placówek - Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" oraz Hospicjum we Lwowie "Dajmy nadzieję". Oprócz produktów najpilniejszej potrzeby takich jak: pieluchy, pieluchomajtki, środki higieniczne, czy proszki do prania, instytucje zgłosiły zapotrzebowanie na sprzęt specjalistyczny typu koncentratory tlenu, inhalatory oraz ssaki. - Każda pomoc jest bezcenna - przekonuje E. Dziubak.

Jak można włączyć się do akcji? Organizatorzy zachęcają, by chętni zakupili znajdujące się na specjalnej liście artykuły i zostawili je w punktach partnerskich. Po zakończeniu zbiórki dary trafią do potrzebujących. Lista punktów, w których można zostawić wcześniej zakupione produkty jest na bieżąco aktualizowana. Można ją znaleźć na stronie akcji: www.niebadzsknerakuppampera.wordpress.com.

W tym roku planowane są zbiórki w punktach otwartych i zamkniętych zorganizowanych w obrębie Wrocławia, a także innych miastach województwa dolnośląskiego. Każdy może zaangażować się w pomoc i zorganizować punkt zbiórki w miejscu pracy lub w szkole. W tym celu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie.

Jednym z partnerów medialnych akcji jest wrocławski oddział "Gościa Niedzielnego".