Ministranci na start

oprac. kb

publikacja 05.04.2018 12:25

Już po raz 12. na terenie opactwa pocysterskiego w Henrykowie, 21 kwietnia, odbędzie się Spartakiada Służby Liturgicznej Archidiecezji Wrocławskiej o puchar przechodni metropolity wrocławskiego.

Ministranci na start Archidiecezjalna Spartakiada Liturgicznej Służby Ołtarza to wspaniała okazja, by chłopcy zobaczyli jak wielu ich rówieśników służy przy ołtarzu na co dzień oraz do integracji grup parafialnych. Karol Białkowski /Foto Gość

Zanim rozpoczną się zmagania czysto sportowe, ministranci i lektorzy spotkają się na Eucharystii w henrykowskiej bazylice.

Zawody będą rozgrywane, podobnie jak w ubiegłych latach, w trzech kategoriach wiekowych - podstawówka, gimnazjum (7 klasa szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum) i szkoły ponadgimnazjalne. Rozgrywki obejmują kilka konkurencji: piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, tenis stołowy, szachy, a także indywidualne biegi przełajowe i sztafety. Puchar przechodni metropolity wrocławskiego trafi w ręce ministrantów z parafii, którzy w łącznej klasyfikacji zdobędą najwięcej punktów. Tytułu sprzed roku broni drużyna reprezentująca parafię pw. św. Michała Archanioła z Wrocławia.

Oprócz pucharu nagrody są przyznawane za udział i zajęcie miejsc na podium w poszczególnych konkurencjach. W poprzednich zawodach wzięło udział ok. 170 chłopców z 16 parafii.

Co istotne, wpisowe wynosi 5 zł od osoby w przypadku zgłoszeń, które wpłyną do poniedziałku 9 kwietnia oraz 10 zł, gdy zgłoszenie nastąpi w terminie późniejszym. Pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie obiadu dla uczestników zawodów.

Każdy uczestnik biorący udział w konkurencjach Sportowych musi posiadać przy sobie legitymację szkolną. W przypadku braku legitymacji, podczas weryfikacji wieku, może nastąpić dyskwalifikacja zawodnika lub drużyny. Regulamin spartakiady oraz szczegóły organizacyjne są dostępne na stronie www.henrykow.archidiecezja.wroc.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ. Zgłoszeń dokonują księża opiekunowie.

Podczas spartakiady będzie możliwość odbycia indywidualnego spotkania rekrutacyjnego dla kandydatów do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego oraz ich rodziców. Dyrekcja szkoły umożliwi też obejrzenie bazy szkoły i internatu.

Czytaj relację z ubiegłego roku:

Obejrzyj zdjęcia z ubiegłego roku: