Nad morze i przez morze, z Mojżeszem

Agata Combik Agata Combik

publikacja 14.04.2018 10:00

Przyjaźń, Bóg i przygoda. Kompania Jonatana ma dla młodych konkretne propozycje.

Nad morze i przez morze, z Mojżeszem Myśląc o wakacjach Henryk Przondziono /Foto Gość

Spotkania tej wspólnoty odbywają się w parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie przy ul. Tatarakowej w piątki – początek wyznacza Msza św. o 18.00.

Skąd nazwa? – Jonatan był wiernym przyjacielem króla Dawida. Chodzi nam o przyjaźń. Chcemy ukazać jej wartość. Jesteśmy grupą przyjaciół skupionych wokół Chrystusa – tłumaczy Artur Skowron, który prowadzi spotkania razem z Tomaszem Kołodziejem i grupą animatorów. Towarzyszy im kapłan – ks. Wojciech Jaśkiewicz, proboszcz strachocińskiej parafii.

Wspólnota jest częścią nurtu odnowy charyzmatycznej. Spotkania rozpoczyna zwykle modlitwa uwielbienia, potem przychodzi czas na rozmowy, nauczanie, wykład dotyczący konkretnego tematu, dzielenie się swoim doświadczeniem Boga.

Kluczowe w życiu Kompani Jonatana są rekolekcje i inne wyjazdy – o których młodzi opowiadają z prawdziwą pasją. Pasowanie na rycerzy Chrystusa, wyprawy w góry, gry, zajęcia z psychologiem, nauka przemawiania…

I rekolekcje i spotkania odbywają się osobno dla młodzieży w wieku ok. 13-17 lat, gimnazjalistów i licealistów, osobno dla dzieci do 12 roku życia.

W najbliższym czasie, od 11 do 13 maja planowany jest „weekend pełen przygód” – wyjazd do Barda, gdzie odbędzie się między innymi… pontonowa bitwa. W lipcu natomiast młodzi będą mogli zakosztować osobistego wyjścia z Egiptu ku Ziemi Obiecanej. Dla dzieci między 7. a 12. rokiem życia organizowane są na Górze św. Anny od 2 do 8 lipca rekolekcje „Mojżesz”, dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat od 10 do 22 lipca rekolekcje „Mojżesz – wielkie wyjście", w miejscowości Swarzewo nad morzem. Wiadomo, że planowane jest „przejście przez morze”, zasmakowanie życia pod namiotami, wędrówka na Górę Synaj, poznawanie Dekalogu czy wznoszenie Namiotu Spotkania. Pośród zmagań z faraonem nie braknie jednak czasu na wakacyjne plażowanie.

Więcej na facebookowej stronie Kompanii Jonatana