Piłka nożna - najważniejsza z najmniej ważnych

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 13.04.2018 13:29

Kończy się pierwsza runda XV Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej "Siedlce 2019". Jak wypadli klerycy z Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego?

Piłka nożna - najważniejsza z najmniej ważnych Wspólne pomeczowe zdjęcie. kl. Marcin Stopka

Turniej, który rozgrywany jest w cyklu dwuletnim, ma charakter play-off - przegrana drużyna odpada, dlatego każdy z meczów ma "wysoki ciężar gatunkowy". Wrocławscy klerycy podczas obecnej edycji trafili na alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

W rozegranym w czwartek spotkaniu I rundy lepsi okazali się gospodarze z Krakowa, wygrywając rywalizację 3:2 (rozegrany został tylko jeden mecz). Nasza drużyna musi się obejść smakiem i rozpocząć przygotowania do kolejnej edycji zawodów.

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Seminariów Duchownych i Zakonnych organizowane są od dwudziestu siedmiu lat. Po raz pierwszy finały tych rozgrywek odbyły się w roku 1991 w Paradyżu (diecezja zielonogórsko-gorzowska) i zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Od tego czasu Mistrzostwa odbywały się co dwa lata i były organizowane przez kolejną zwycięską drużynę.

W poprzedniej edycji Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych których finały odbyły się w 2017 roku w Siedlcach, udział wzięły dwadzieścia cztery drużyny z całej Polski. Wygrali gospodarze więc zorganizują również kolejny finał.

Wyniki można śledzić na stronie: wsd.siedlce.pl.