Urodziny Niepodległej

wawrzyny, oprac. kb

publikacja 16.11.2018 08:26

Duszpasterstwo Akademickie "Wawrzyny" zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Nie zabraknie również tortu...

Urodziny Niepodległej W DA "Wawrzyny" często podejmowane są inicjatywy, które mają budować i umacniać ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu. Na zdjęciu spektakl słowno-muzyczny na cześć powstańców warszawskich, który studenci przygotowali w 2015 r. Maciej Rajfur /Foto Gość

To wydarzenie wpisuje się oczywiście w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest jednak kontynuacją kilkuletniej już tradycji spotkań.

- Chcemy, by tegoroczna edycja miała rozbudowaną i wyjątkową oprawę. Dlatego proponujemy formę przypominającą uroczystość urodzinową. Będzie to biesiada połączona ze śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych zarówno nieśmiertelnych szlagierów, jak i utworów mniej znanych - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk ze Stowarzyszenia Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego "Wawrzyny".

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 listopada w DA "Wawrzyny (ul. Bujwida 51) od 17.00 do 20.00. Na czas spotkania klimatyczny hol z kominkiem ,  zostanie udekorowany w biało-czerwone barwy. Dla wszystkich przewidziany jest poczęstunek i urodzinowy tort. Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą ciast.

Zaproszenie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych niezależnie od tego, czy związani są w jakiś sposób z DA "Wawrzyny", również do rodzin z dziećmi. Wstęp jest oczywiście wolny.

Urodziny Niepodległej