Odpust ku czci jedynego Króla

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 20.11.2018 14:15

Parafia pw. Chrystusa Króla, którą prowadzą salezjanie, zaprasza na dwudniowe uroczystości odpustowe w ostatni weekend roku liturgicznego.

Odpust ku czci jedynego Króla Wnętrze kościoła pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu Maciej Rajfur /Foto Gość

Do uroczystości kapłani wraz z parafianami przygotowują się przez nowennę, którą odmawiają po Mszy św. wieczornej.

- Pan Jezus jest panem wszechświata, panem historii i czasu. On mówi nam o tym w tej swojej uroczystości, że wszystko się w Nim wypełni. Wszystko zmierza do tego, żeby się w Jezusie zrealizowało - tłumaczy ks. Jerzy Bachor SDB, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu.

W sobotę 24 listopada, w wigilię uroczystości, o godz. 17 rozpocznie się czuwanie modlitewne. Pierwszym jego punktem będzie konferencja, którą wygłosi zaproszony kaznodzieja z Krakowa, ks. Maciej Guziejko CRL. Temat przewodni to "Królestwo Jezusa Chrystusa - jakie jest i jak żyć, by w nim być".

Ks. Guziejko będzie również przewodniczył późniejszej Eucharystii o godzinie 18.30. Po Mszy św. zaplanowano adorację uwielbienia do godz. 22. Przez cały czas będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Modlitwę uwielbienia poprowadzi wspólnota "Wrocław Wielbi".

W niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Suma odpustowa zostanie odprawiona. o godz. 13, a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ksiądz inspektor salezjanów Jarosław Pizoń SDB. Kazania na pozostałych Mszach św. głosić będzie ks. Maciej Guziejko.

- Po sumie zapraszamy parafian i przybyłych gości na bigos i ciasto do pomieszczeń w domu katechetycznym - wejście od ul. Młodych Techników i Inowrocławskiej - zachęca Mikołaj Wilgosz, koordynator wydarzenia.

Patronat honorowy nad odpustem objął abp. Józef Kupny, metropolita wrocławski.