Koncerty na Trzech Króli (aktualizacja)

ac /inf. pras.

publikacja 01.01.2019 19:35

W uroczystość Objawienia Pańskiego, oprócz barwnych orszaków, czekają na nas również propozycje muzyczne - na przykład w parafii pw. św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu, w Małujowicach oraz w Namysłowie.

Koncerty na Trzech Króli (aktualizacja) Muzyka z Trzema Mędrcami (fot. ilustracyjna) Henryk Przondziono /Foto Gość

W Małujowicach o 11.30 odbędzie się Msza św., podczas której zostaną poświęcone odremontowane zabytkowe organy i nowe balaski. Pobłogosławi je ks. Grzegorz Mądry, ojciec duchowny seminarium diecezji warszawsko-praskiej. Po Mszy św. z koncertem muzyki sakralnej wystąpi wrocławski muzyk Jan Król, absolwent Akademii Muzycznej w Częstochowie. W drugiej części koncertu będzie można wysłuchać kolęd w wykonaniu miejscowego organisty Bartłomieja Pluty. Gośćmi muzycznego wydarzenia będą przedstawiciele władz, wykonawcy remontu i darczyńcy.

W Namysłowie o 15.00 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się koncert "Kolędy Pośpieszalskich". Wstęp wolny. Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie, burmistrz Namysłowa, Namysłowski Ośrodek Kultury, parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Koncerty na Trzech Króli (aktualizacja)   Odnowione organy w Małujowicach Archiwum parafii

W parafii pw. św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu (Aleja Pracy) 6 stycznia, jak co roku, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu grupy wokalno-instrumentalnej Clemensianum. Występ rozpocznie się ok. 21.15, organizatorzy zachęcają jednak do przyjścia wcześniej – na Mszę św. o 20.00, o której oprawę muzyczną również zadba Clemesianum. Tym razem chcą zabrać słuchaczy w podróż przez kolejne epoki muzyczne – by mogli zobaczyć, jak zmieniała się kolęda przez wieki.

W zeszłym roku dzięki koncertowym datkom udało się dofinansować ferie zimowe dla dzieci z Fundacji Tobiaszki; w tym roku pozyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznego Fundacji Mam Serce i Zdążyć Dzieciom z Pomocą – ponad 2-letniemu Adasiowi urodzonemu z rozległymi wadami genetycznymi.