Małżeństwo ma się rozumieć!

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

dodane 05.02.2019 15:24

Przed nami Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa, który we Wrocławiu obchodzony będzie drugi raz, od 7 do 14 lutego. Z tej okazji przygotowano cykl konferencji i warsztatów.

Małżeństwo ma się rozumieć! Promocja małżeństwa jest dzisiaj, w dobie kryzysu tradycyjnej rodziny, bardzo potrzebna Justyna Jarosińska /Foto Gość

Kilkudniowa niekomercyjna inicjatywa promuje szczególnie komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Obchodzona w kilkudziesięciu krajach świata w założeniu propaguje ideę trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej. W Polsce jest obecna od 2015 roku.

Organizatorzy podkreślają, że małżeństwo to wartość społeczna, a współcześnie istnieje pilna potrzeba rozwijania więzi małżeńskiej, aby dawała ona zarówno żonie, jak i mężowi satysfakcję oraz spełnienie.

We Wrocławiu od 7 do 14 lutego będzie okazja, by wzmocnić relację małżeńską z pomocą specjalistów. Zaplanowano konsultację z psychologiem (7 i 14 lutego), psychoseksuologiem (12 lutego) i pedagogiem doradcą rodzinnym (11 lutego).

Trzonem małżeńskiego tygodnia są warsztaty. Ciekawie zapowiadają się te, organizowane przez Poradnię Rodzinną parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu. 8 lutego w godz. 18-21 małżeństwa spotkają się przy ul. Oficerskiej 1-3 na randce pod hasłem: "Miłość - jak znaleźć wspólny język?". Obowiązują zapisy mailowe (poradniaboromeusz@gmail.com) lub telefoniczne (600 879 983).

Oprócz tego zorganizowane zostaną zajęcia warsztatowe z tematami:

Na spotkania obowiązują zapisy. Wszystkie szczegóły na poniższych grafikach. Aby powiększyć, należy w nie kliknąć.

Małżeństwo ma się rozumieć!   Archiwum organizatora Małżeństwo ma się rozumieć!   Archiwum organizatora

Zostaliśmy poinformowani, że plakat zawiera jeden błąd. Warsztaty "Szczęśliwe małżeństwo - trzy sposoby na budowanie relacji" rozpoczną się 12 lutego od godziny 18, nie 8.