Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa

Agata Combik /ar

dodane 05.03.2019 09:56

Już po raz trzeci wrocławianie - i nie tylko - zaproszeni są do przeżywania tajemnicy Paschy podczas nawiedzenia 14 kościołów stolicy Dolnego Śląska podczas Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej.

Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa AMDK rozpoczyna się w katedrze wrocławskiej Agata Combik /Foto Gość

W Adoracyjną Miejską Drogę Krzyżową można się włączyć od Środy Popielcowej 6 marca do Wielkiej Soboty 20 kwietnia, indywidualnie lub w grupach, nawiedzając kolejne świątynie, by w każdej odprawić stację Drogi Krzyżowej.

Oto tegoroczne kościoły stacyjne:

– W roku 2017 po raz pierwszy zaprosiliśmy wiernych do przeżywania stacji Drogi Krzyżowej w 14. wrocławskich świątyniach. Zainteresowanie tą inicjatywą zachęca do kontynuowania tego rodzaju modlitewnych propozycji, której swojego pasterskiego błogosławieństwa udzielił arcybiskup Józef Kupny – wyjaśnia ks. Aleksander Radecki, dodając że najwytrwalsi będą mogli w ramach AMDG w ciągu kilku lat nawiedzić wszystkie świątynie Wrocławia.

W zakrystii katedry można się zaopatrzyć w przygotowany na tegoroczną AMDG przewodnik. Pierwsze 500 osób otrzyma ponadto specjalną odznakę. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby organizacyjne AMDK.

Przewodnik przygotowany jest również w wersji elektronicznej – dostępny dzięki kodom na tablicach w kościołach stacyjnych. W każdym z nich można odcisnąć w swoim przewodniku pamiątkową pieczątkę.

Pomysł Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej we Wrocławiu wyrósł z inspiracji Drogą Jerozolimską, szlakiem kościołów stacyjnych w Rzymie oraz Ekstremalną Drogą Krzyżową.