Pod opieką św. Józefa - modlitwa w intencji metropolity i nowi nadzwyczajni szafarze

Agata Combik

dodane 16.03.2019 15:48

Przedstawiciele całej archidiecezji otaczali modlitwą abp. Józefa Kupnego z okazji patronalnego święta. Podczas uroczystej Mszy św. do grona nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. dołączyło 39 osób.

Pod opieką św. Józefa - modlitwa w intencji metropolity i nowi nadzwyczajni szafarze Przybyło 39 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Agata Combik /Foto Gość

Wśród nich znalazło się 32 świeckich mężczyzn, brat zakonny oraz 6 sióstr zakonnych. Zobacz ZDJĘCIA.

„Wy zatem bracia i siostry wyznaczeni do tak ważnego zadania w Kościele starajcie się dawać przykład życia chrześcijańskiego w wierze i dobrych obyczajach, gorliwie korzystając z eucharystycznej tajemnicy jedności i miłości (…)” – zwrócił się do nich arcybiskup.

Każdemu zadał pytania: „Czy chcesz przyjąć posługę podawania twoim braciom i siostrom Ciała i Krwi Pańskiej w służbie i budowaniu Kościoła?”, „Czy chcesz, udzielając Eucharystii, czynić to z najwyższą czcią i szacunkiem?”... „Chcę” – odpowiadali kandydaci.

O św. Józefie – wzorze życia zgodnego z wolą Bożą i potężnym patronie – mówił w homilii bp Jacek Kiciński, wskazując na wielkość zadań, jakie powierzył Bóg temu świętemu, i jego autorytet wobec samego Syna Bożego.

– Św. Józef jest tym, który pokazuje, jak przebywać w bliskości Jezusa i Maryi. Większość z was może się utożsamiać z powołaniem św. Józefa, bo przecież macie swoje rodziny, żony, dzieci. Niech św. Józef pomaga wam przeżywać piękno miłości małżeńskiej i rodzinnej, wy zaś na wzór św. Józefa odnajdujcie Chrystusa w świątyni i nieście Go w dłoniach i w sercu, umacniając wiarę innych – mówił bp Jacek, zwracając się do mężczyzn otrzymujących nowe zadania w archidiecezji.

– Pośród kandydatów do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. są też siostry zakonne. Drogie siostry, jesteście oblubienicami Chrystusa. Dzielcie się Jego miłością, a św. Józef niech będzie waszym patronem. Maryja Matka Jezusa niech pozwala wam dostrzegać brak miłości w sercach ludzi, byście za Jej przykładem wskazywały na Jezusa, mówiąc: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie” – dodał.

– Dziś we wspólnocie Kościoła dolnośląskiego dziękujemy ci za twoje świadectwo życia i twoją troskę o dom, którym jest nasza diecezja – mówił bp Jacek do solenizanta, abp. Józefa Kupnego. – Niech św. Józef, mąż prawy, pielgrzym wiary, opiekun Świętej Rodziny wspiera cię, towarzyszy i umacnia w codziennym trudzie pasterskiej posługi.

Przed Eucharystią życzenia złożyły abp. Józefowi Kupnemu i bp. Jackowi (z okazji kolejnej rocznicy sakry) siostry zakonne przeżywające swój dzień skupienia.

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św:

 1. s. Maria Czepiel CSSE
 2. s. Maria Paschalis Nowocień CSSE
 3. s. Maria Beata Hałamuszka CSMM
 4. s. Maria Beata Rusnarczyk CSMM
 5. s. Renata Hanyżewska CSDP
 6. s. Krzysztofa Renata Kujawska CSDP
 7. Piotr Budziński
 8. Łukasz Krzywański
 9. Olaf Młyński
 10. Dariusz Purzyc
 11. Grzegorz Rzęsicki
 12. Marek Sierociński
 13. Bogusław Fiedor
 14. Jarosław Hołowiak
 15. Ryszard Jaremek
 16. Paweł Malinowski
 17. Piotr Paroboczy
 18. Krzysztof Janiuk
 19. Jerzy Gizowski
 20. Wiesław Mikosiak
 21. Janusz Mroziński
 22. Adam Izydorczyk
 23. Rafał Zjawin
 24. Tomasz Krupiński
 25. Piotr Popławski
 26. Tomasz Rebizant
 27. Marek Wrona
 28. Artur Siemież
 29. Ireneusz Stembalski
 30. Andrzej Wolski
 31. Andrzej Sikora
 32. Sylwester Stępiński
 33. Krzysztof Żukowski
 34. Grzegorz Jankowski
 35. Marek Kopeć
 36. Daniel Błaszczyk
 37. br. Krystian Zarosa TCh
 38. Michał Kurdubelski
 39. Artur Matkowski

Posłuchaj homilii:

Homilia bp. Jacka Kicińskiego