Stworzyli kreatywne audioprzewodniki

Paulina Bilińska, Adam Szczepański

dodane 23.05.2019 12:29

Uczniowie wrocławskiego Liceum Sióstr Urszulanek gościli młodzież z Finlandii, Niemiec, Hiszpanii i Włoch w ramach projektu Erasmus+. Stworzone audioprzewodniki zostały przetłumaczone na sześć języków.

Stworzyli kreatywne audioprzewodniki Podczas pobytu we Wrocławiu międzynarodowa grupa spotkała się z prezydentem miasta, Jackiem Sutrykiem. archiwum projektu

Trwający już dwa lata projekt, mający na celu integrację uczniów z różnych krajów, jest już drugim takim przedsięwzięciem w Liceum Sióstr Urszulanek. W tym roku głównym zamysłem programu Erasmus+ było tworzenie audio przewodników, których zadaniem było ożywić wrocławskie zabytki i w kreatywny sposób przedstawić ich historie.

Dorota Kuźniewska, organizator tej imprezy, wraz z nauczycielami szkół partnerskich czuwała nad przebiegiem pracy uczniów. W efekcie końcowym powstało trzydzieści nagrań, w których skład wchodziło pięć historii przetłumaczonych na sześć języków. Projekt ten miał pobudzić wyobraźnię młodzieży i realnie zaangażować w poznanie tych reprezentacyjnych budynków Wrocławia.

Karolina Bronkowska, uczennica klasy drugiej, podkreśliła, że projekt ten dał jej pewność w posługiwaniu się językiem angielskim, która w przyszłości może zaowocować w rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Uczestnicy zawiązali międzynarodowe przyjaźnie, które nie zostaną szybko zapomniane.

Działanie w programie Erasmus+ nie jest tylko pracą nad wyznaczonymi projektami. Pozwala ono poznać obce kultury i zwyczaje oraz zintegrować się między sobą, zacieśniając więzy i pokazując europejską solidarność.