Pan Bóg daje nam moc do współpracy

mr/RMS

publikacja 08.07.2019 11:52

Trwa Salwatoriańskie Forum Młodych. Drugiego dnia uczestnicy odbyli grę terenową, rozpoczęły się kręgi biblijne, wystąpił teatr "AbOvo".

Pan Bóg daje nam moc do współpracy Młodzież na 10 dni przyjechała do Dobroszyc, by pogłębić relację z Bogiem. RMS

Niedziela, drugi dzień Forum, a tak naprawdę jest pierwszym pełnym dniem. Ze względu na niedzielę pobudka nie była jeszcze tak wczesna jak zazwyczaj.

Po śniadaniu i wykonaniu porannych dyżurów uczestnicy udali się na jutrznię w grupach. Nauka modlitwy trwała około godziny, nie zabrakło też czasu na kilka zabaw integracyjnych.

Następnym punktem programu była Eucharystia, której w niedzielę nigdy nie może zabraknąć. Kazanie okazało się dość nietypowe. Wygłosili je dwaj księża: ks. Paweł Radziejewski SDS i ks. Rafał Główczyński SDS. Nawiązując do Ewangelii z dnia (Łk 10, 1- 12. 17-20) oraz do formy, w jakiej utworzyli dzisiejszą homilię, mówili o współpracy i o relacjach z innym człowiekiem:

- Jak się jest we dwóch, to siła wzrasta. Zawsze można się na kimś oprzeć, otrzymać wsparcie - opowiadał ks. Rafał. - Pan Bóg daje nam moc do współpracy, na przykład w małżeństwie.

Zaznaczali, iż Bóg daje nam swój pokój, który pomaga nam osiągnąć swój najważniejszy cel, jakim jest niebo.

- Pokój Jezusa daje wewnętrzną harmonię. Nie musimy się już o nic martwić.- stwierdził ks. Rafał.

Następnie wszyscy posilili się na polu namiotowym i wykorzystali czas na odpoczynek przed grą terenową. Rywalizacja międzygrupowa zawsze przynosi wiele emocji i zabawy. Forumowicze brali udział w wielu konkurencjach, które wymagały współpracy i grupowej mobilizacji.

Później odbyły się pierwsze kręgi biblijne w grupach, w których rozważano fragment Ewangelii dnia.

Po kolacji cała wspólnota przeszła do muszli koncertowej w centrum Dobroszyc, aby obejrzeć występ Teatru „AbOvo”. Dzień zakończyli codzienną adoracją.

- Pierwszą niedzielę na Form spędziliśmy w cudownej atmosferze. Gra terenowa pozwoliła nam się zintegrować, a kazanie księdza Rafała i księdza Pawła pozwoliło na lepsze poznanie i zrozumienie Ewangelii. Dzień zakończyliśmy piękną adoracją na rozmowie z Bogiem - ocenia Ola Krzywdzińska.

- Najbardziej podobał mi się występ grupy AbOvo, mocno się uśmiałem. Gry terenowe były również fajne, pozwoliły się nam one lepiej zintegrować w grupie. Są szanse nawet na zwycięstwo! Dzisiaj mieliśmy też pierwszy krąg Biblijny i okazało się, że członkowie mojej grupy potrafią świetnie rozważać słowo Bożę i otwierać swoje serca na innych - uważa Michał Rosiński.