Daj się ponieść Ożywicielowi

Karol Białkowski

|

Gość Wrocławski 29/2019

dodane 18.07.2019 00:00

Za kilkanaście dni ruszamy na szlak. Czy odważysz się na rozpoczęcie niezwykłej przygody, która ma szansę zmienić twoje życie?

▲	Pielgrzymka to czas otwartości na działanie Ducha Świętego i na drugiego człowieka. ▲ Pielgrzymka to czas otwartości na działanie Ducha Świętego i na drugiego człowieka.
Karol Białkowski /Foto Gość

Dlaczego warto przejść ok. 220 kilometrów w drodze na Jasną Górę? Najkrócej mówiąc: jest to sposób na wartościowe wakacje, które pozwalają połączyć pracę nad sobą, odkrywanie duchowego piękna drugiego człowieka oraz otaczającego świata. W tym kryje się tajemnica dorocznych rekolekcji w drodze.

– Gdyby nie było pielgrzymki, mnie również by pewnie nie było – mówi ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski. Twórca wrocławskiego nurtu i główny przewodnik PPW od samego początku jego istnienia dodaje, że pielgrzymka zawsze go cieszyła, choć nie jest tak, że nie ma trudności. – O nich jednak się nie pamięta wobec celu, jakim jest spotkanie z Czarną Madonną w jasnogórskim wizerunku – wyjaśnia. Podkreśla przy tym, że czymś niezwykłym jest zmierzanie do tego celu, czyli dziewięć dni drogi niezależnie od warunków. A okoliczności naprawdę mogą być różne. Zaproszenie kierujemy nie tylko do piechurów. Od lat największą grupę pielgrzymkową stanowią bowiem ci, którzy są na szlaku… nieobecni. – Grupa duchowych uczestników istnieje od 1987 r. i zawsze jest najliczniejsza – mówi ks. Aleksander Radecki, przewodnik „szesnastki”. – Tworzą ją ci, którzy z różnych powodów nie mogą sami pójść na trasę, np. ze względu na wiek, chorobę, opiekę nad potrzebującymi, ale również z powodu braku urlopu. A to wcale nikogo nie dyskwalifikuje – taka osoba wciąż może wziąć udział w tym wielkim rekolekcyjnym wydarzeniu. Już dziś zapraszamy na codzienne relacje z trasy, które będziemy przygotowywali. Można je śledzić na stronie www.ppw.gosc.pl. Oprócz zdjęć i filmów z trasy znajdą się tam transmisje on-line Mszy św., ciekawostki, skrzynka intencji oraz drugi sezon wideobloga #NaSzlakuDoMaryi, który w ubiegłym roku cieszył się ogromną popularnością. Tegoroczna PPW odbędzie się pod hasłem „Ożywiciel”.

Zapisz się

Jeszcze do 29 lipca można się zgłaszać w parafiach (lub uzyskać tam informację, gdzie można to zrobić), a od 30 lipca do 1 sierpnia w godzinach 11.00–17.00 – w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w DA „Wawrzyny” (Wrocław, ul. Bujwida 51).