VI Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach

ac /inf.pras.

dodane 09.08.2019 14:24

Koncerty organizowane są w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach. Kolejny z nich 25 sierpnia o 19.00.

VI Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach Aneta i Łukasz Romankowie. Archiwum organizatorów

Festiwal ma na celu popularyzację piękna kameralnej muzyki organowej w środowisku melomanów, zarówno muzyków profesjonalnych jak i amatorów.

Specyficzny charakter wydarzenia polega na współbrzmieniu organów jako instrumentu przewodniego wraz z innymi instrumentami, śpiewem solistów lub zespołami wokalno-instrumentalnymi.

Celem organizatorów jest także wspieranie twórczości muzyków i kompozytorów. Organy bowiem nie służą jedynie oprawie liturgicznej, lecz stanowią wszechstronny instrument, a muzyka organowa to nie tylko gatunek sięgający dalekiej historii, ale z powodzeniem rozwijający się także współcześnie.

Dzięki ofiarności parafian kościół jest wyposażony w wysokiej klasy trzydziestodwugłosowe organy.

W tym roku funkcję dyrektorów artystycznych festiwalu pełnią równorzędnie Jan Drozdowicz – organmistrz, członek Światowej Federacji Budowniczych Organów oraz Łukasz Romanek – muzyk, pedagog, wicedyrektor Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu, którzy z wielką starannością przygotowali program tegorocznego festiwalu dbając o wysoki poziom artystyczny.  

Wstęp na wszystkie koncerty w ramach festiwalu jest wolny.

Programy koncertów:

11 sierpnia

25 sierpnia

8 września 

22 września