VI Parlament Jakubowy odbędzie się we Wrocławiu 21 i 22 września

ac /inf.pras.

dodane 14.08.2019 13:55

Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce", obchodzące 10-lecie istnienia. Zaproszone są zwłaszcza organizacje i podmioty zaangażowane w utrzymanie polskiego Camino de Santiago.

VI Parlament Jakubowy odbędzie się we Wrocławiu 21 i 22 września Muszla św. Jakuba. Jędrzej Rams /Foto Gość

Parlament – okazja do rozmów, refleksji, spotkań – odbędzie się w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu przy pl. Katedralnyn 14. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia.

W programie między innymi prezentacja działań zrealizowanych od poprzedniego Parlamentu Jakubowego, warsztaty, dyskusje w grupach tematycznych, wyjazd do sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Małujowicach i udział (21 września o 17.00) w Mszy św., prezentacja albumu „Malarski skarb kościoła w Małujowicach”, wizyta w Brzegu.

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. na temat działań na rok 2020 oraz na Rok Święty 2021. W niedzielę 22 września o 10.30 zostanie otwarta w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralna 4 wystawa  „Camino de Santiago – Współczesne doświadczenie pielgrzymowania”, przygotowana przez Xunta deGalicia, Turismo de Galicia i Correos. O 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w intencji pielgrzymów, sympatyków i Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce, z okazji 10-lecia Stowarzyszenia.

Więcej informacji na www.ParlamentJakubowy.pl. Zgłoszenia (na formularzu) przyjmowane są na adres biuro@camino.net.pl do 31 sierpnia.