Jubileusz, Bartłomiejki, plener

ac /inf.pras.

dodane 20.08.2019 00:40

Salwatoriańska parafia w Trzebnicy świętuje 800. rocznicę konsekracji kościoła. Trwa dziękczynna adoracja. Obchody jubileuszowe odbędą się 25 sierpnia; wtedy też odbędzie się tradycyjny już festyn parafialny "Bartłomiejki" oraz wernisaż VIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2019.

Jubileusz, Bartłomiejki, plener Konsekrowana 800 lat temu świątynia jest co roku uwieczniana przez uczestników pleneru artystycznego. Agata Combik /Foto Gość

Świętowanie wplecione jest w uroczystości odpustowe ku czci św. Bartłomieja Apostoła – który wraz ze św. Jadwigą patronuje parafii. W niedzielę 25 sierpnia o 11.00 sumie odpustowej przewodniczył będzie abp Józef Kupny. O 15.00 rozpocznie się parafialny festyn „Bartłomiejki”.

W programie między innymi występy dzieci z Przedszkola nr 1 w Trzebnicy, Teatru Tańca Impresja UTW Tęcza, członków Warsztatu Terapii Zajęciowej, zespołu 30i40na70; wiele festynowych atrakcji.

O 17.00 odbędzie się wernisaż VIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2019. Plener już trwa – bierze w nim udział kilkunastu artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Włoch. Podczas festynu będzie można porozmawiać z nimi i zakupić ich prace. Organizatorami pleneru są Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Gmina Trzebnica, Hotel Trzebnica, tutejszy dom zakonny salwatorianów i parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi.

Od 16 do 25 sierpnia trwa w parafii 9-dniowe czuwanie – trwająca całą dobę adoracja Najświętszego Sakramentu – będące dziękczynieniem za konsekrację kościoła. Więcej informacji na stronie parafii.