Dotarli do Matki

kl. Daniel Potępa

publikacja 03.09.2019 22:33

Dwunastu kleryków Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego wraz z przełożonym, ks. Łukaszem Piłatem, dotarło na Jasną Górę. Przez sześć dni marszu modlili się przede wszystkim o godne przyjęcie stroju duchownego - sutanny. Zapraszamy na relację z ostatniego dnia przygotowaną przez kl. Daniela Potępę.

Dotarli do Matki To już ostatnie metry przed Jasną Górą. Im bliżej celu, tym... lżejsze nogi. kl. Piotr Zaryczański

Ostatnia część naszego pielgrzymowania podzielona była na dwa etapy. Pierwszym punktem dnia była Eucharystia w kościele Świętej Rodziny w Pankach. Po Mszy ks. Eugeniusz Sikorski - proboszcz miejscowej wspólnoty parafialnej - przybliżył krótko historię kościoła i podzielił się z nami swoimi refleksjami o powołaniu do służby w Kościele i stroju duchownym, dając jednocześnie świadectwo pięknie przeżytego kapłaństwa.

O 9.00 wyruszyliśmy w dalszą drogę. Przechodząc przez Truskolasy mieliśmy wielkie szczęście, spotykając siostrę ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus, która zaprosiła nas na odpoczynek w ich domu. Po bardzo mile spędzonym czasie, wypełnionym rozmową z siostrami kontynuowaliśmy naszą wędrówkę.

Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze na obiad we Wręczycy Wielkiej, korzystając z gościny ks. Roberta Grohsa. Po posiłku udaliśmy się na wspólną modlitwę brewiarzową, a o 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ksiądz proboszcz udzielił nam błogosławieństwa i udaliśmy się w ostatni etap pielgrzymki.

Do Częstochowy weszliśmy kilka minut po 18.00 i udaliśmy się do Sanktuarium, by złożyć pokłon Jasnogórskiej Pani. Tradycyjnie o 21.00 odśpiewaliśmy wraz ze zgromadzonymi wiernymi Bogurodzicę, uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, a po modlitwie mieliśmy możliwość porozmawiać i wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z ks. abp Wacławem Depo, metropolitą częstochowskim oraz panią Emmą Morosini, która w samotności przebyła ok. 1000 km w pielgrzymce z Włoch na Jasną Górę.

Już jutro czas naszych pielgrzymkowych rekolekcji przed obłóczynami dobiegnie końca. O 11.00 zgromadzimy się w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, by jeszcze raz złożyć pokłon Królowej Polski i uczestniczyć we Mszy św., która będzie sprawowana w naszej intencji oraz w intencjach, w których pielgrzymowaliśmy.