XI Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Miłośników Koni, Zaprzęgów Konnych i Jeźdźców

ac /inf.pras.

publikacja 09.09.2019 11:23

Zaplanowana jest na 14 i 15 września, a jej centralnym punktem będzie Msza św. odpustowa w maryjnym sanktuarium w Łozinie w niedzielę o 12.00.

XI Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Miłośników Koni, Zaprzęgów Konnych i Jeźdźców Wrześniowe spotkania w Łozinie mają już swoją tradycję. Agata Combik /Foto Gość

Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Miłośników Koni, Zaprzęgów Konnych i Jeźdźców rozpocznie się w sobotę 14 września w Koczurkach. W programie przewidziano m.in. Mszę św. o 17.00, wspólną wieczerzę i Apel Jasnogórski.

W niedzielę 15 września wcześnie rano konni pielgrzymi wyruszą w drogę do Łoziny, gdzie w południe w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (w parafii Wniebowzięcia NMP) odprawiona zostanie Eucharystia.

W sanktuarium czczony jest wizerunek Matki Bożej Bolesnej, który przybył tu z miejscowości Tuligłowy na terenie dzisiejszej Ukrainy. Ukoronowany został w 1930 roku. W kościele znajduje się również kopia (swobodnie odzwierciedlająca pierwowzór) jasnogórskiego obrazu z 1632 r., na której uwidocznione zostały korony Maryi i Jezusa podarowane Jasnej Górze przez króla Władysława IV.

Zgłoszenia przyjmuje ks. Krzysztof Dorna SDS, diecezjalny kapelan Środowisk Jeździeckich Archidiecezji Wrocławskiej: tel. 607 392 777.