Misyjna przygoda

xjb, oprac. kb

publikacja 11.09.2019 12:24

Członkowie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zakończyli już swoje wakacyjne misje i wrócili do Polski. To był intensywny i owocny czas. Jedną z placówek, w której pomagali była miejscowość Kunkujang Mariama w Gambii.

Misyjna przygoda Salzejański obóz dla dzieci to nie tylko zabawa, ale również nauka. archiwum SWM

Kunkujang Mariama to najmłodsza salezjańska placówka. Leży w otoczeniu muzułmańskich wiosek i zamieszkują ją uchodźcy z Gwinea Bissau. Pracujący tam misjonarze, którzy przed 9 miesiącami od Ojców Białych przejęli placówkę, we współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym Młodzi Światu działającym przy Liceum Salezjańskim we Wrocławiu  przygotowali i poprowadzili letni wypoczynek pod nazwą Summer Bosco Camp. W wydarzeniu wzięło udział blisko 260 dzieci.

W grupie znalazły się przede wszystkim najmłodsi z miejscowej parafii a także jej licznych filii oraz dzieci muzułmańskie. Codzienne modlitwy, lekcje języka angielskiego, matematyki, zajęcia sportowe czy tańce przyczyniały się do radosnego i pożytecznego spędzania czasu.

- Program był bardzo udany. Myślę, że podnieśliśmy wysoko poprzeczkę dlatego w przyszłym ręku będziemy mocno się starać, aby zrobić jeszcze lepszy obóz. Dzieci były bardzo zadowolone - podsumowuje ks. Piotr Wojnarowski SDB, który stoi na czele wspólnoty.

Natomiast jedna z animatorek, Monika Kuźmicka zauważa: - To co było niesamowite to ogromna radość dzieci i bardzo duże zainteresowanie. Dzieci były bardzo chętne do pomocy, ale i do udziału. To co mnie bardzo zaskoczyło to zaangażowanie tutejszych animatorów z którymi szybko staliśmy się jednością.

Wolontariusze każdego dnia pisali dziennik misyjny w którym umieszczali relacje i zdjęcia (www.misje.salez-wroc.pl).

Część  nich znajdziecie w galerii poniżej. Wystarczy kliknąć w link.