Wasza praca uwiarygadnia głoszenie Ewangelii

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 16.09.2019 14:09

Przy okazji wizyty w Małkowicach metropolita wrocławski dziękował pracownikom wrocławskiej Caritas za ich codzienny trud w niełatwej pracy.

Wasza praca uwiarygadnia głoszenie Ewangelii Statuetki dla pracowników Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wręczał abp Józef Kupny Maciej Rajfur /Foto Gość

Abp Józef Kupny poświęcił odrestaurowaną kaplicę w domu św. Józefa w Małkowicach. Więcej o tym przeczytasz w artykule:

Po uroczystej Mszy świętej, po której na stałe Najświętszy Sakrament zawitał w kaplicy małkowickiego domu opieki, wszyscy zebrali wzięli udział w festynie wrocławskiej Caritas, podczas której uhonorowano zasłużonych pracowników tytułem "Samarytatin Caritas Archidiecezji Wrocławskiej", wręczając im specjalne statuetki.

- Cieszę się,że udaje się realizować programy i pozyskiwać fundusze. Chyba nie jest dla nikogo tajemnicą, że gdy patrzymy na budynek Caritas w Małkowicach, widać, że zainwestowano w niego kilkanaście milionów złotych. Te pieniądze, jak to słyszymy nieraz w reklamach, nie wzięły się znikąd. Trzeba było przygotowywać programy, starać się o wiele rzeczy, pozyskiwać fundusze, troszczyć się o mnóstwo spraw. Ksiądz dyrektor Dariusz Amrogowicz i jego współpracownicy zasługują na słowa uznania i podziękowania - przemawiał abp Józef Kupny.

Jak dodał, warto akcentować wymiar materialny tych przedsięwzięć, żeby zdawać sobie z tego sprawę, jak wielki wysiłek został podjęty. To również owoc dobrej współpracy z samorządami i władzami województwa.

- Chcę za to publicznie podziękować. Musieliśmy wszyscy się o to starać i pragniemy kontynuować ten projekt. Mamy plany na przyszłość wobec tego miejsca. Na pewno nie spoczniemy na laurach. Trzeba wykorzystywać wszystkie możliwości, jakie są w naszym zasięgu, żeby te zabytkowe obiekty, które służą naszym podopiecznym, doprowadzić do jak najlepszego stanu, o który dopiero za kilkadziesiąt lat będą się martwić następcy - oświadczył metropolita wrocławski.

Po chwili zwrócił się do pracowników wrocławskiej Caritas:

- Zdaje sobie sprawę, że państwo nie zarabiają jakichś wielkich pieniędzy, ale spełniają bardzo ważną misję. Wasza praca uwiarygodnia głoszenie Ewangelii. Kościół od swoich początków stał przed tym wyzwaniem, bo Apostołowie, którzy głosili Ewangelię, nie mogli ciągle zajmować się potrzebującymi. Potrzebowali pomocy, ustanowili diakonów. Współcześnie my mamy do pomocy was i za to wasze wsparcie dziękujemy. Uwiarygadniacie głoszone słowo Boże, dlatego z całego serca pragnę wam podziękować. Cieszę się z waszych sukcesów i staram się być przy tych akcjach, które Caritas podejmuje - mówił pasterz Kościoła wrocławskiego.

Honorowy tytuł "Samarytanin Caritas Archidiecezji Wrocławskiej" otrzymali: Adam Tomaszewski, Adam Dziadura, Beata Widziak, Danuta Księżopolskiej, Anna Lewandowska, Andrzej Duda, Marcin Seretny, Małgorzata Jesionek, s. Aneta Banyś CDC, Agnieszka Furgała, Alicja Łozińska, s. Agnieszka Przytarska, Robert Jadwiszczak, Paweł Trawka, Elżbieta Behra, Ewa Niewiadomska.