Ku lepszej organizacji ojcowskiego czasu

inf. prasowa, oprac. kb

publikacja 23.09.2019 11:37

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na, pierwsze po wakacjach, spotkanie we Wrocławiu, aby modlić się i dziękować Bogu za czas urlopów oraz wspólnie wielbić Jezusa Chrystusa.

Ku lepszej organizacji ojcowskiego czasu Czymś najcenniejszym, co może dać ojciec swoim dzieciom jest poświęcony czas. To na pewno wpływan a pogłębianie relacji w rodzinie. Jakub Szymczuk /Foto Gość

Spotkanie odbędzie się w piątek 27 września 2019 w piątek o 18.30 przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Zaczyna się, jak zwykle, od adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym czasie kapłan będzie również oczekiwał w konfesjonale na osoby, które chcą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

Po Eucharystii Andrzej Cwynar, założyciel Fundacji "Dla Rodziny", wygłosi konferencję pt. "Czas ojca". "Czas to jedyne dobro człowieka, którego nigdy nie jest za wiele, a straconego nie można odzyskać żadnymi sposobami. Szczególnie tego, którego tatuś nie spędził ze swoimi dziećmi. Powinien z nimi przeżywać »… czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów…« (Koh 3,4) a nie chować się pod słowami jestem »zajęty.., później…«, które czasami brzmią jak obelga i są często kolejnym gwoździem przybitym, do Krzyża relacji z synem lub córką" - czytamy w zaproszeniu.

Organizatorzy zwracają uwagę, że w praktyce bardzo często w pracy zawodowej ojciec doskonale potrafi zorganizować swój czas wg zadań i priorytetów, ale w domu, z nieznanej nikomu przyczyny, okazuje się to całkowicie niemożliwe. Zawsze jest coś do nadgonienia, załatwienia, przywiezienia, naprawienia i dzieje się to kosztem życia rodzinnego. Oczywiście można razem pojechać na wspólne zakupy, ale nie jest to najlepszy sposób na tworzenie trwałych więzi.

"Warto sobie uświadomić, że ojciec ma tylko kilka lat na zbudowanie wartościowych relacji z dzieckiem. Jeśli we wczesnym dzieciństwie nie będzie miał czasu dla swoich dzieci, to gdy one podrosną i osiągną wiek nastoletni ważniejsi dla nich staną się rówieśnicy, smartfony i seriale w telewizji. A on wyląduje w pudle z starym misiem z napisem: »niepotrzebne – nie otwierać«” - czytamy. 

Czy ojciec ma prawo do czasu tylko dla siebie? Ile minut dziennie powinien spędzać sam na sam ze swoimi dziećmi? Dlaczego czas dla pracy pożera czas dla rodziny i jak sobie z tym radzić? Co to naprawdę znaczy: "nie mam czasu"? Mężczyźni Świętego Józefa spróbują znaleźć odpowiedzi na te pytania podczas konferencji Andrzeja Cwynara.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.