Utracone, ale nie stracone

Maciej Rajfur

|

Gość Wrocławski 44/2019

publikacja 31.10.2019 00:00

W tych doświadczeniach perspektywa królestwa niebieskiego staje się bardzo realna. Pojawia się piękne oczekiwanie na spotkanie po drugiej stronie.

We Wrocławiu na cmentarzu Osobowickim znajduje się szczególne miejsce do modlitwy i kontemplacji. Pomnik przypomina, że spoczywają tu dzieci zmarłe przedwcześnie w łonach matek lub tuż po porodzie. We Wrocławiu na cmentarzu Osobowickim znajduje się szczególne miejsce do modlitwy i kontemplacji. Pomnik przypomina, że spoczywają tu dzieci zmarłe przedwcześnie w łonach matek lub tuż po porodzie.
Maciej Rajfur

Dzień Dziecka Utraconego obchodziliśmy 15 października, ale temat ten nie może wracać jedynie raz w roku. Poronienia to znacznie częstsze doświadczenie, niż się powszechnie uważa. Międzynarodowe badania w różnych krajach wskazują, że liczba straconych ciąż przewyższa liczbę porodów w ciągu życia kobiety. W Polsce około 40 tysięcy matek rocznie doświadcza poronienia (czyli ponad 100 dziennie), a dwa tysiące rodzi martwe dzieci. Oddajemy głos tym, którzy przez to przeszli i potrafią wskazać właściwą drogę.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.