Czekamy na zgłoszenia drużyn do piłkarskiego turnieju

Karol Białkowski Karol Białkowski

dodane 08.01.2020 09:47

To już IX Turniej Wrocławskich Wspólnot i Ruchów Chrześcijańskich w halowej piłce nożnej. Trwają zapisy.

Czekamy na zgłoszenia drużyn do piłkarskiego turnieju Drużyna "Gość Niedzielny i przyjaciele" na turnie wspólnot chrześcijańskich już jest zgłoszona. Czas na ostatnie szlify formy. Maciej Rajfur /Foto Gość

Turniej odbędzie się 25 i 26 stycznia w hali sportowej LO nr IX przy ul. Piotra Skargi 31 (wejście od ul. Nowej).

Faza grupowa odbywać się będzie w sobotę 25 stycznia od godz. 11 do 22, natomiast faza pucharowa - w niedzielę 26 stycznia od 12.00 do 18.00.

Drużyny mogą zgłaszać swój udział do 17 stycznia do 21.00 lub do wyczerpania limitu 24 miejsc. O przyjęciu lub nie decyduje kolejność zgłoszeń. Każda zgłoszona drużyna musi być reprezentacją (wspólnoty, parafii, organizacji chrześcijańskiej, ruchu chrześcijańskiego, organizacji charytatywnej/społecznej, itp.). W przypadku niespełnienia tego warunku organizator może odmówić drużynie udziału w turnieju.

Zawody są przeznaczone dla piłkarzy powyżej 16. roku życia. Jest jedno zastrzeżenie - nie mogą brać w nich udziału zawodnicy występujący w ogólnopolskich rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez PZPN: ekstraklasa, I, II, III, IV liga, klasa okręgowa, klasa A (10-letni okres karencji).

W tym roku skład drużyny może liczyć 12 zawodników! Raz wysłaną listę zawodników można modyfikować dowolnie do 22 stycznia do 21.00.

Pozostałe informacje, formularz zgłoszeniowy, regulamin, oświadczenia do pobrania ze strony: http://wspolnota.hallelujah.pl/nowosci/turniej-pilkarski-2020/

Idea turnieju pojawiła się przy okazji przygotowań do Euro 2012, gdy Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej wraz ze wspólnotą Hallelujah postanowili przed Mistrzostwami Europy zrealizować program pt. "Duchowe zaplecze Euro".

- Chodziło o to, by przekonać kibiców, którzy odwiedzili Wrocław, że oprócz piłki nożnej i całej otoczki liczy się również sfera duchowa. Chcieliśmy pokazać chrześcijański styl życia, oparty na wartościach i godności człowieka. Pomysł turnieju jest od tamtego czasu regularnie kontynuowany - mówi Krzysztof Wierny ze wspólnoty Hallelujah, główny organizator wydarzenia.