Na wzmocnienie dla małżonków

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

dodane 05.02.2020 10:32

Od 7 do 14 lutego obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. We Wrocławiu przygotowano serię warsztatów, konsultacji oraz pokaz filmu.

Na wzmocnienie dla małżonków Obecnie Tydzień Małżeństwa działa już w 22 krajach na 4 kontynentach. Maciej Rajfur /Foto Gość

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i organizacjami pozarządowymi realizującymi zadania z zakresu wspierania rodziny już po raz trzeci zapraszają na wrocławskie obchody Tygodnia Małżeństwa.

To społeczna kampania przeprowadzana równolegle w 22 krajach, która promuje małżeństwo jako wartość społeczną i pokazuje potrzebę stałego rozwijania więzi małżeńskiej.

Jej celem jest również promowanie programów i inicjatyw wspierających rozwój relacji małżeńskich i tworzenie okazji do pogłębienia więzi małżeńskiej poprzez udział w konferencjach, seminariach, debatach i warsztatach oraz wspólne, twórcze spędzenie czasu (uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych, sportowych, psychoedukacyjnych).

W ramach wrocławskich obchodów organizatorzy proponują udział w warsztatach. Ciekawie zapowiadają się choćby te organizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii:

Będzie także możliwość skorzystania z konsultacji dla par z psychologiem-terapeutą, psychologiem-seksuologiem, doradcą rodzinnym - mediatorem.

Kolejną propozycją jest projekcja filmu „Historia małżeńska” w Dolnośląskim Centrum Filmowym 13 lutego o godzinie 19. Wstęp jest bezpłatny za okazaniem wejściówki, którą można odebrać od 4 lutego w kasie kinie. 

Cały plan wydarzeń w ciągu Tygodnia Małżeństwa we Wrocławiu umieszczamy w zdjęciu poniżej.

Na wzmocnienie dla małżonków