Przedpremierowy pokaz filmu "Najświętsze Serce"

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 16.02.2020 10:29

To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów katolickich tego roku. Zapraszamy do Multikina Pasaż Grunwaldzki na seans przed premierą. Bilety dla wszystkich za 11 złotych!

Przedpremierowy pokaz filmu "Najświętsze Serce" Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do napisania książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Materiały prasowe dstrybutora

Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe. 

W ramach cyklu "Do kina z Gościem" zapraszamy na pokaz specjalny "Najświętszego Serca" w czwartek 27 lutego o godzinie 19 do Multikina Pasaż Grunwaldzki. Seans rozpocznie się krótkim kilkunastominutowym spotkaniem z gościem specjalnym.

Bilety za 11 złotych (bez względu na wiek widza) będą dostępne jedynie w kasach kina po podaniu hasła "Gość Niedzielny" od poniedziałku- 17 lutego.

O czym opowiada film? Zobacz zwiastun:

Najświętsze Serce - oficjalny zwiastun.
Rafael Film

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do napisania książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła.

Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.