Zbliża się Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

Karol Białkowski Karol Białkowski

dodane 26.02.2020 11:08

Do 10 marca można się zgłaszać do udziału w 9. Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej, który odbędzie się 21 marca w Skarbimierzu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Gościa Niedzielnego.

Zbliża się Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej W konkursie można wykonać minimum 2 a maksymalnie 3 pieśni lub piosenki pokutne, pasyjne, jednak łączny czas występu nie powinien przekroczyć 10 minut. Karol Białkowski /Foto Gość

Przegląd organizują Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu wraz z Parafią pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu-Osiedle.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są chóry, schole, zespoły oraz soliści w różnych kategoriach wiekowych. Wykonywane pieśni mają przybliżać charakter Wielkiego Postu oraz muzyczne tradycje kościelne.

Jak zaznaczają organizatorzy, przegląd służy integracji środowiska lokalnego jak i środowisk związanych z muzyką, a także w szczególny sposób ma zbliżać uczestników i publiczność przezywania Triduum Paschalnego. Wartością dodatkową jest wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nawiązywanie współpracy między nimi.

Zbliża się Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

Tegoroczna edycja Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej odbędzie się 21 marca. Przesłuchania konkursowe planowane są od 10.00 w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu-Osiedle (otwarte dla publiczności) a koncert laureatów i wręczenie nagród będzie odbędzie się po Mszy św. 17.00 w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu.

Zgłoszeń można dokonywać do 10 marca za pomocą formularza na stronie www.gbpskarbimierz.naszabiblioteka.com. Tam również znajduje się regulamin przeglądu.

Zbliża się Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej