Trwa IV Parafialna Oktawa Małżeńska - możesz dołączyć

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 02.06.2020 13:31

W parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych na wrocławskim Księżu Małym jak co roku przygotowano różnorodną duchową ucztę dla małżonków.

Trwa IV Parafialna Oktawa Małżeńska - możesz dołączyć Oktawa małżeństwa to także okazja, by wrócić myślami do swojego ślubu. Henryk Przondziono /Foto Gość

Tym razem oktawa ze względu na ograniczenia pandemiczne przebiega nieco inaczej, ale nie mniej atrakcyjnie niż zawsze.

Przy wyjściu z kościoła przy ul. Świątnickiej 32 we Wrocławiu można nabyć specjalną zdrapkę, która poprowadzi chętnych przez ten czas.

3 czerwca o godzinie 18 z małżeństwami podczas Mszy będą modlić się Elżbieta i Dominik Łozińscy. Po Eucharystii podejmą w konferencji i swoim świadectwie temat "Sztuka randki małżeńskiej”.

Na ścianie lewej nawy kościoła umieszczono zaktualizowany Kalendarz Rocznic Ślubów. Pary mogą się do niego wpisywać, a potem zostaną wspomniane w modlitwie wiernych podczas Eucharystii w dniu rocznicy ich ślubu.

W pandemii trudno o przygotowanie wieczoru randkowego w salce parafialnej, ale udało się zorganizować mały zastępnik. Pizzeria „Ciao Ciao” przy ul.Tarnogórskiej na hasło „Randka małżeńska” oferuje 15 proc. rabatu na zamówienia z odbiorem osobistym przez cały okres trwania oktawy. To gotowy pomysł na kolacje ze współmałżonkiem!

A po kolacji można udać się na... całonocną małżeńską adorację Najświętszego Sakramentu. Potrwa ona od zakończenia Mszy św. wieczornej 5 czerwca do porannej Mszy 6 czerwca. Przyjście we dwoje na adorację z pewnością podda więź małżeńską na działanie łaski Bożej.

Oktawę podsumuje odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, które będzie miało miejsce w niedzielę 7 czerwca podczas wszystkich Mszy Świętych w parafii.