Maturzyści! #3MamyZaWasKciuki

pwt.wroc.pl (oprac. kb)

publikacja 06.06.2020 08:35

…oczywiście na Różańcu. Trwa akcja zapoczątkowana przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Aż do końca tegorocznych egzaminów maturzystów otaczamy modlitewną opieką. Sprawdź, jak dołączyć do tegorocznego Modlitewnego Wsparcia Maturzystów.

Maturzyści! #3MamyZaWasKciuki To już ostatnie godziny przed maturami. Oddajemy was, drodzy egzaminowani, Maryi i prosimy o światło Ducha Świętego. Roman Koszowski /Foto Gość

Czas egzaminów maturalnych jest bardzo stresujący dla młodzieży, a czas pandemii tylko wzmógł niepewność i nerwy. Papieski Wydział Teologiczny, jak co roku, chce pomóc wszystkim przystępującym do egzaminu dojrzałości.

"W tym roku chcemy zachęcić wszystkich do odmówienia jednej dziesiątki w intencji maturzystów. Zróbcie zdjęcie jak trzymacie za nich kciuki na swoim różańcu, opublikujcie je na swoich profilach na facebooku, twitterze, Instagramie… (i wszędzie gdzie można) razem z hasztagiem #3MamyZaWasKciuki. Zachęcajcie swoich znajomych do włączenia się w akcję. Do modlitwy zapraszamy też samych maturzystów - niech w modlitwie zawierzają swoje egzaminy!" - czytamy w zaproszeniu do udziału w akcji.

Dodatkowo w niedzielę 7 czerwca w archikatedrze wrocławskiej o 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Będzie ona sprawowana przez ks. prof. dr hab. Włodzimierza Wołyńca, rektora PWT. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie w katedrze oraz w transmisji online na wroclaw.gosc.pl.