Droga młodzieży, zapraszamy do tańca!

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 15.06.2020 17:24

Już 20 czerwca odbędzie się Mała Wrocławska Lednica, a na niej, oprócz modlitwy, znane i lubiane tańce rodem spod bramy-ryby.

Droga młodzieży, zapraszamy do tańca! Tańce lednickie są bardzo popularne wśród młodzieży i świetnie integrują. Maciej Rajfur /Foto Gość

W tym roku Spotkanie Młodych Lednica z powodu pandemii przeniesiono w przestrzeń internetu. Dziesiątki tysięcy młodych nie przyjechały pod bramę-rybę na Pola Lednickie. Łączyli się w modlitwie przez wirtualne łącza w domach.

- W tej niezwyczajnej wyjątkowej formie jednej rzeczy nam brakowało - tańców. Właśnie dlatego w 101. Diecezjalny Dzień Orłów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pragniemy spotkać się, żeby zgodnie z tradycją zatańczyć "Tak, tak Panie!", "Nasze oczekiwanie" i wiele, wiele innych - zapowiada ks. Kamil Kasztelan, diecezjalny duszpasterz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Spotkanie rozpocznie się 20 czerwca o godzinie 11.30 zawiązaniem wspólnoty, a później o godz. 12 sprawowana będzie Msza Święta w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4. A po wspólnej modlitwie przyjdzie czas na taneczne szaleństwo na chwałę Pana Boga.

- Zapraszamy dzieci i młodzież, nie tylko z KSM-u. Ubieramy się na biało, tak jak tradycyjnie na Lednicy. Pamiętajcie o zabraniu maseczek ochronnych, ze względu na panujące obostrzenia - przypomina ks. Kasztelan.