Śpiewać coraz lepiej na chwałę Bożą

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 03.09.2020 17:00

Już po raz dziewiąty Diecezjalna Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie przeprowadza warsztaty muzyczne, które są przygotowaniem do powakacyjnej pielgrzymki oazowiczów.

Śpiewać coraz lepiej na chwałę Bożą Warsztaty przed rokiem okazały się bardzo owocnym czasem dla młodych ludzi. Screen YT

Wakacje minęły, a razem z nimi wakacyjne wyjazdy członków Ruchu Światło-Życie. Corocznym podsumowaniem tego czasu formacji jest powakacyjna pielgrzymka, która tym razem odbędzie się 19 września w archikatedrze wrocławskiej. Wcześniej jednak, w dniach 5-6 września, zapaleni muzycy oazy będą przygotowywać się do posługi muzycznej na tej pielgrzymce i szkolić swoje umiejętności. 

Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Archidiecezji Wrocławskiej odbędą się w parafii pw. św. Bonifacego we Wrocławiu  - diecezjalnym centrum Ruchu Światło-Życie. Zapisy zostały zamknięte, ale organizatorzy zdradzili "Gościowi Niedzielnemu", że mogą przyjąć jeszcze kilka zgłoszeń. Chętni mogą napisać wiadomość na Facebooku przez fanpage diakonii.

- Są to warsztaty dla osób z Ruchu Światło-Życie, ale także sympatyków. Nie chcemy się jednak zamykać i jeśli zgłosi się ktoś chętny, a będziemy mieli możliwości, przyjmiemy go z radością. Zawsze przecież można się czegoś nowego nauczyć czy poprawić swoje umiejętności - mówi Tomasz Kozubek, organizator.

Jak podkreśla, nie obowiązują żadne ścisłe wymagania co do poziomu muzycznego uczestników, ale warto posiadać minimalne predyspozycje. - To nie jest tak, że w warsztatach uczestniczą np. tylko osoby po szkole muzycznej. Warto jednak mieć jakiekolwiek muzyczne doświadczenie. Będzie nas około 30 osób - dodaje T. Kozubek.

Wydarzenie jest dwudniowe. W sobotę od godz. 8 do 18 będą trwać próby ogólne i w głosach, jutrznia i emisja głosu. W niedzielę zajęcia będą kontynuowane, a o godz. 12 odbędzie się próba generalna przed pielgrzymką w katedrze - posługa muzyczna na Eucharystii w kościele św. Bonifacego. 

Zobacz, jak było przed rokiem:

Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło - Życie (2019)
DDMuz Wrocław