Film "Orzech - zawsze chciałem być z ludźmi" w piątek o 20.00

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 21.10.2020 11:38

To będzie już ostatni pokaz filmu "Orzech - zawsze chciałem być z ludźmi" na naszej stronie w najbliższym czasie. Zachęcamy tym bardziej do oglądania i do przekazania informacji znajomym. Wystarczy wejść na stronę www.wroclaw.gosc.pl lub na kanał "Gosc Wroclawski [video]" na YouTube. Nie trzeba się rejestrować, ani logować.

Film "Orzech - zawsze chciałem być z ludźmi" w piątek o 20.00 Kadr z filmu.

Ten dokument na pewno warto obejrzeć. W filmie pojawiają się unikalne materiały archiwalne, świadectwa kilku pokoleń wychowanków „Orzecha”, fragmenty kazań. Życie powszechnie szanowanego wrocławskiego duszpasterza to materiał na kilka podobnych produkcji. Obraz jest próbą oddania tego, co dla autorów i ich rozmówców wydaje się najistotniejsze.

Okienko filmu dostępne pod tekstem

Film „Orzech – zawsze chciałem być wśród ludzi” w reżyserii Magdaleny Piejko i Damiana Żurawskiego otrzymał nagrodę Złoty Opornik za najlepszy polski film dokumentalny podczas XII Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 2020. Bohaterem filmu jest ks. Stanisław Orzechowski „Orzech” - duszpasterz akademicki z Wrocławia.

Zachęcamy do oglądania nie tylko tych, którzy spotkali "Orzecha" na swojej życiowej drodze, albo słyszeli o nim krążące w całej Polsce opowieści. To film dla wszystkich, którzy szukają w Kościele wyrazistych świadków Chrystusa. Taki właśnie był i jest "Orzech".

Darmowy i ogólnodostępny pokaz odbędzie się w piątek (23 października) o 20.00. UWAGA! Film nie jest na razie dostępny w kinach a na naszej stronie i YT będzie dostępny tylko o zaplanowanej godzinie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału.

Orzech - zawsze chciałem być z ludźmi
Gosc Wroclawski [video]

Więcej na temat produkcji - publikacje na jej temat, informacja o nagrodzie festiwalowej, wywiady z reżyserami, ale też informacje o możliwości wsparcia promocji filmu na stronie www.orzechfilm.pl.