Rodzinna Ekstremalna Droga Krzyżowa z Oławy do Bystrzycy

Agata Combik /inf.pras.

publikacja 10.03.2021 13:36

Odbędzie się 20 marca - nie nocą, lecz za dnia. Uczestnicy są zaproszeni na 11-kilometrową trasę z Oławy do Bystrzycy. Rodzinną EDK organizuje Ruch Światło Życie-Domowy Kościół.

Rodzinna Ekstremalna Droga Krzyżowa z Oławy do Bystrzycy Przeżyj EDK z najbliższymi! ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

2 lata temu Andrzej Cwynar z Fundacji dla Rodziny organizował Ekstremalną Drogę Krzyżową dla ojców z dziećmi.

Z tamtego pomysłu wyrosła kolejna inicjatywa: Rodzinna Ekstremalna Droga Krzyżowa – wyjaśnia współorganizator, Michał Gałęza. – Mieliśmy ją przygotowaną już w tamtym roku, ale ze względu na pandemię ją wtedy odwołaliśmy; teraz chcemy wyruszyć w drogę.

Nie jest przewidziany start wspólny. Uczestnicy wyruszą z kościoła pw. św. Józefa w Oławie indywidualnie, pomiędzy 10.00 a 11.00. Każdy otrzyma błogosławieństwo od kapłana; osoby zapisane otrzymają specjalny pakiet: krzyż wykonany przez „14 oławską Drużynę Harcerek „Sowy”, rozważania, mapę z opisem i zaznaczonymi stacjami.

„Każda rodzina wyrusza sama – wyjaśniają organizatorzy. – Przy poszczególnych stacjach czytamy tekst rozważania indywidualnie, ruszamy dalej i rozważamy po drodze do kolejnej stacji. Jeśli przy stacji znajduje się ktoś , poczekajmy chwilę w większej odległości, aby zachować intymność”.

Przy kolejnych stacjach znajdą się „kontrolki” do wklejania. Uczestnicy zakończą swoją pielgrzymkę w kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bystrzycy, gdzie od 13.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. Organizatorzy proponują, by na koniec Drogi Krzyżowej odmówić w gronie rodzinnym Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Chętni mogą o 15.00 wziąć udział we wspólnej modlitwie Koronką i otrzymać błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

O transport i prowiant każdy dba we własnym zakresie.
Kontakt: Michał Gałęza, michugalez@gmai.com, tel. 502 569 185.
Więcej informacji i zapisy: TUTAJ.