Stacja Dialog prezentuje malunki syryjskich i polskich dzieci

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 04.04.2021 20:22

Biuro Regionalne Pomocy Kościołowi w Potrzebie w swojej siedzibie na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu zorganizowało wraz z legnickim stowarzyszeniem od serca "Faustynka" dwie wystawy i zaprasza do ich oglądania.

Stacja Dialog prezentuje malunki syryjskich i polskich dzieci Malunki syryjskich dzieci w regionalnym biurze PKWP we Wrocławiu. Maciej Rajfur /Foto Gość

Każdy chętny może z holu głównego zajrzeć do Stacji Dialog, napić się dobrej kawy, a jednocześnie zapoznać się z ekspozycją zatytułowaną "Wielkanoc na Dolnym Śląsku". Składa się ona z prac plastycznych dzieci i seniorów z całego województwa, m.in. z Wrocławia, Legnicy, Bolesławca, Chojnowa czy Lubina.

Różnego rodzaju rękodzieła wykonali: przedszkolaki, uczniowie, osoby z domów pomocy społecznej i różnych placówek oświatowo-wychowawczych. Wpłynęło ponad 250 prac. Specjalna komisja złożona z plastyków wyłoni najpiękniejsze z nich, a autorzy zostaną nagrodzeni.

- Chcemy pokazać przez tę wystawę perspektywę wiary Kościoła, ale jednocześnie przez inną ekspozycję dołączyć do tego perspektywę cierpienia. Pokazujemy bowiem także rysunki syryjski dzieci, które trafiły do nas pocztą. Składają się one także na naszą polską promocję 15. edycji światowego raportu o wolności religijnej, który wychodzi od 1999 roku. Raport opracowany przez specjalistów obejmuje 196 krajów, w tym państwa, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Przez te dzieła dzieci polskich oraz syryjskich pragniemy pokazać wiarę, nadzieję i miłość Kościoła lokalnego - tłumaczy ks. Andrzej Paś, dyrektor biura regionalnego PKWP we Wrocławiu.

Obie wystawy można obejrzeć do końca kwietnia w Stacji Dialog, natomiast oficjalny wernisaż odbędzie się 20 kwietnia o godz. 16.

- Przy okazji chcemy przypomnieć, że Stacja Dialog może służyć za atrakcyjną przestrzeń wystawową. Jesteśmy otwarci na różne inicjatywy i propozycję nie tylko pod względem religijnym, ale i kulturowym. Wrocław to przecież stolica kultury, sztuki i dialogu - zapowiada ks. Paś.

Stacja Dialog prezentuje malunki syryjskich i polskich dzieci Stacja Dialog prezentuje malunki syryjskich i polskich dzieci Stacja Dialog prezentuje malunki syryjskich i polskich dzieci