Oddaj ścianę Jezusowi

Agata Combik Agata Combik

publikacja 09.05.2021 11:40

W Lutomi Dolnej w pobliżu Świdnicy pojawił się potężny wizerunek Jezusa Miłosiernego, a w parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie - Chrystusa towarzyszącego młodemu człowiekowi. Murale namalowane zostały przez Mariusza Mikołajka i jego współpracowników. Może warto kolejne puste ściany parafialnych budynków wypełnić Ewangelią?

Oddaj ścianę Jezusowi Mural w miejscowości Lutomia Dolna. Kamil Gąszowski /Foto Gość

Mural przy ul. Tatarakowej we Wrocławiu znajduje się w sali wspólnoty Kompania Jonatana. Pomieszczenie, w którym trwa jeszcze remont, wkrótce będzie służyć spotykającej się w parafii młodzieży.

– Mural projektował mój syn Filip; malowaliśmy go wspólnie, z jeszcze jednym synem, Józefem – mówi wrocławski artysta Mariusz Mikołajek.

Oddaj ścianę Jezusowi   Jezus - najlepszy Przyjaciel. Agata Combik /Foto Gość

Malowidło przedstawia Jezusa i młodego człowieka stojącego przy Nim. Widać, że łączy ich przyjaźń. Chłopak przy Chrystusie czuje się bezpiecznie, jest ogarnięty Jego miłością. W tle znajdują się znane budowle z różnych stron świata, a także parafialny kościół, którego budowa zbliża się ku końcowi.

Oddaj ścianę Jezusowi   W sali Kompanii Jonatana. Agata Combik /Foto Gość

W miejscowości Lutomia Dolna kilkumetrowa postać Jezusa, umieszczona 9 metrów nad ziemią, widoczna jest z oddali. Zbawiciel namalowany został na ścianie należącej do parafii… stodoły, 9 metrów nad ziemią. Pracowali przy muralu Mariusz Mikołajek, Filip Mikołajek, Józef Mikołajek i Irena Rożańska.

Zobacz TUTAJ

Mariusz Mikołajek razem z Witoldem Liszkowskim i Janem Mikołajkiem założyli Fundację OK. ART., która przy ul. Roosevelta we Wrocławiu prowadzi Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej. Efekty ich działań – widoczne między innymi na pobliskich podwórkach – budzą podziw.

Zobacz zdjęcia:

O artyście i jego duchowej wędrówce więcej już za tydzień we wrocławskich Gościu Niedzielnym (nr 19).

Oddaj ścianę Jezusowi   Mariusz Mikołajek w swojej pracowni we Wrocławiu. Agata Combik /Foto Gość