Ludzie Dobrego Pasterza. U św. Bonifacego we Wrocławiu

Agata Combik Agata Combik

publikacja 05.06.2021 22:06

O pasterzach idących za Chrystusem Dobrym Pasterzem, jak św. Bonifacy czy kard. Stefan Wyszyński, mówił bp Adam Bałabuch, przewodnicząc Mszy św. odpustowej we wrocławskiej parafii pw. św. Bonifacego.

Ludzie Dobrego Pasterza. U św. Bonifacego we Wrocławiu Bp Adam Bałabuch przypomniał przesłanie kard. Stefana Wyszyńskiego.

Oddał za owce swoje życie, nabył je na własność swoją krwią… W najdoskonalszy sposób objął nas wszystkich swoją miłością i jednocześnie pociągnął ku Sobie – mówił bp Adam Bałabuch o Chrystusie Dobrym Pasterzu. To w Niego, który pozostaje wzorem wszystkich pasterzy, był zapatrzony św. Bonifacy.

Biskup przypomniał sylwetkę biskupa (żyjącego ok. 673-754), który głosił Ewangelię zwłaszcza na ziemiach niemieckich. Zginął śmiercią męczeńską w trakcie kolejnej w swoim życiu misyjnej wyprawy, którą podjął, mając 80 lat. Został zamordowany w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, gdy przystępował do udzielania sakramentu bierzmowania.

– Kościół Chrystusowy na przestrzeni wieków miał i ma wielu dobrych pasterzy, także w naszej ojczyźnie – mówił bp Adam, wskazując na św. Wojciecha, św. Stanisława, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, św. Jana Pawła II czy sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – którego beatyfikacja ma się odbyć 12 września br.

Przypomniał postać Prymasa Tysiąclecia i jego „non possumus” wobec ingerencji władz państwowych w życie Kościoła, czas internowania i zawierzenie Matce Bożej.

„Gdy wypadnie z rąk narodu naszego Ewangelia, boję się o jego przyszłość” – przytoczył biskup przesłanie kardynała. – Trzymajmy w rękach Ewangelię, czytajmy ją, zachowujmy w swoim życiu – mówił, zwracając uwagę zwłaszcza na wierność ewangelicznemu spojrzeniu na małżeństwo i rodzinę, na szacunek dla ludzkiego życia. – Dobrzy pasterze mają odwagę domagania się zachowywania Bożego ładu w świecie.

Po Eucharystii rozpoczęła się 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Kontynuowana będzie przez całą noc do porannej Mszy św. o 7.30, a następnie po południu, po kolejnych niedzielnych Mszach św., do 18.30.